Pasaulyje

2021.08.05 15:01

ES iškvietė Baltarusijos atstovą dėl migrantų antplūdžio, reikalauja užbaigti tokius veiksmus

BNS2021.08.05 15:01

Europos Sąjungos diplomatijos tarnyba iškvietė Baltarusijos atstovą Briuselyje, kad pareikalautų užbaigti migrantų antplūdžio į Lietuvą „pavertimą instrumentu“, ketvirtadienį nurodė tarnybos atstovė.

Briuselis laikosi pozicijos, kad Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka tyčia skatina neteisėtų migrantų srautą į Lietuvą, keršydamas už sankcijas jo režimui.

Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) trečiadienį iškvietė Baltarusijos reikalų patikėtinį, kad išsakytų savo priekaištus, žurnalistams sakė tarnybos atstovė Nabila Massrali.

„Aukšto rango EIVT pareigūnas perteikė ES didelius nuogąstavimus ir aiškią poziciją, kad paversti migrantus ir pabėgėlius instrumentu – nepriimtina“, – pabrėžė ji.

„Ši praktika privalo liautis ir Baltarusija privalo laikytis savo tarptautinių įsipareigojimų kovoti su taisykles pažeidžiančia migracija, prekyba žmonėmis ir migrantų kontrabandą“, – pridūrė N. Massrali.

Lietuvos sienos apsaugos pareigūnai šią savaitę pradėjo grąžinti į Baltarusiją sieną mėginančius kirsti naujus atvykėlius. Tuo metu Briuselis paragino Iraką, iš kurio atvyksta daug šių žmonių, sustabdyti skrydžius į Minską.

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis praeitą mėnesį perspėjo, kad ES narės rengia griežtesnes sankcijas, turinčias papildyti jau taikomas A. Lukašenkai ir jo sąjungininkams.

Šios priemonės gali būti patvirtintos per rugsėjo 21 dieną vyksiantį ES Tarybos susitikimą.

ES jau taiko sankcijas 166 asmenims, įskaitant A. Lukašenką ir jo du sūnus, taip pat 15 bendrovių ir agentūrų, susijusių su Baltarusijos vyriausybe.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.