Pasaulyje

2021.08.05 14:48

Cichanouskaja po įtariamo Šyšovo nužudymo Kijeve: suprantu, kad galiu bet kada pradingti

LRT.lt2021.08.05 14:48

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja sakė suprantanti, kad „gali bet kurią akimirką pradingti“ dėl savo pasipriešinimo neteisėtam Baltarusijos vadovui Aliaksandrui Lukašenkai. Tačiau opozicijos judėjimas tęstųsi ir be jos, S. Cichanouskaja sakė „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

Antradienį Kijevo parke buvo aptiktas pirmadienio vakarą dingusio „Baltarusių namų Ukrainoje“ įkūrėjo Vitalijaus Šyšovo kūnas. Vyras buvo pakartas, ant jo kūno matyti sumušimų žymės. Jo bendražygiai ir artimieji pareiškė, kad V. Šyšovas neturėjo motyvų sau pakenkti pats, todėl dėl žmogžudystės apkaltino Baltarusijos režimą.

Anot V. Šyšovo bendražygių, jis įtarė buvęs persekiojamas Baltarusijos režimo, o Ukrainos saugumo tarnybos įspėjo šalyje esančius baltarusius, kad į šalį atvyko kaimyninės šalies režimo pareigūnai, kurie gali bandyti susidoroti su opozicionieriais.

„Skausminga, kad mūsų Baltarusijos žmones režimo pakalikai grobia ir žudo“, – sakė opozicionierė.

S. Cichanouskaja sakė susilaikysianti nuo komentarų apie V. Šyšovo mirtį kol incidentą tiria Ukrainos policija.

„Suprantu, kad bet kurią akimirką galiu pradingti, (...) bet turiu tęsti savo darbą. Negaliu sustoti, nes jaučiu atsakomybę dėl savo šalies ateities. Kaip ir visi baltarusiai, šiuo metu kovojantys, jaučia savo pareigą. Bet žinau, kad net jei vieną dieną pradingsiu, šis judėjimas tęsis be manęs“ – sakė S. Cichanouskaja.

Ji pabrėžė remianti visiškai nesmurtinį valdžios perdavimą Baltarusijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.