Pasaulyje

2016.08.24 11:58

JAV tiria tikėtiną Rusijos programišių įsibrovimą į žiniasklaidos svetaines

BNS 2016.08.24 11:58

Programišiai, veikiausiai susiję su Rusija, įvykdė virtinę kibernetinių atakų prieš JAV žiniasklaidos svetaines, įskaitant dienraščio „The New York Times“ portalą, antradienį pranešė televizija CNN.

Federalinis tyrimų biuras (FTB) ir kitos JAV teisėsaugos agentūros analizuoja šiuos įsilaužimus, pareigūnai sakė CNN. Tyrėjai pridūrė manantys, kad su šiomis atakomis tikriausiai susijusi Rusijos žvalgyba.
 
FTB kol kas neatsakė į prašymą pakomentuoti, o „The New York Times“ atstovė nepatvirtino CNN, kad atliekamas tyrimas.
 
Pasak CNN, tyrėjai laikosi nuomonės, kad vėliausias įsibrovimas yra dalis platesnės atakų virtinės – be kita ko, nukreiptos prieš Demokratų partijos organizacijas.
 
Demokratų kandidatės į prezidento postą Hillary Clinton štabas kaltino Maskvą, kad ši esą įsibrovė į Demokratų nacionalinio komiteto elektroninio pašto sistemas.
 
CNN pranešime sakoma, kad Rusijos programišiai taip pat tikriausiai mėgino rengti kibernetines atakas prieš daugelį Vašingtone įsikūrusių analitinių centrų. Juose neretai dirba buvę vyriausybės pareigūnai, konsultuojantys nacionalinio saugumo klausimais.
 
Kibernetinės atakos pastaruoju metu tapo JAV vyriausybės rykšte.
 
Praeitais metais JAV Personalo valdymo tarnybos vadovė buvo priversta atsistatydinti, kai iš jos agentūros buvo pavogta asmeninių duomenų apie 21,5 mln. žmonių. Daugelis ekspertų įtaria, kad ši ataka buvo surengta Kinijoje.
 
Netgi pagrindinė Amerikos kibernetinio šnipinėjimo organizacija – Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) – yra krečiama skandalo, mat paaiškėjo, kad buvo nutekinta arba pavogta dalis jos griežtai įslaptintų kompiuterinių programų.