Pasaulyje

2021.08.05 12:05

Lukašenka įsakė uždaryti kiekvieną sienos metrą: nė viena koja neturi žengti į Baltarusiją

atnaujinta 12.24
ELTA, LRT.lt2021.08.05 12:05

Autoritarinis Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka įpareigojo jėgos struktūras sustiprinti valstybės sienos apsaugą ir užkirsti kelią jos pažeidimams. Kaip praneša Baltarusijos naujienų agentūra BELTA, jis tai pareiškė ketvirtadienį per pasitarimą dėl padėties pasienyje.

„Nuo šios dienos nė viena koja neturi įžengti į Baltarusiją iš bendrą sieną turinčių šalių, nei iš pietų, nei iš vakarų. Kaip jūs tai darysite – apsvarstysime po šio pasitarimo, susirinksite pas valstybės sekretorių. Čia yra vidaus reikalų ministras, gynybos ministras. Uždarykite kiekvieną sienos metrą. Mes ne veltui skiriame milžiniškas lėšas pasienio kariuomenei, visoms mūsų jėgos struktūroms. Liaudis turi ramiai jaustis, ji turi žinoti, kad yra vyrų, pasirengusių ją apginti“, – sakė A. Lukašenka.

Jis taip pat užsipuolė Lietuvą dėl priimtų griežtų priemonių, kurias pareigūnai gali naudoti prieš neteisėtai sieną kertančius migrantus.

„Jie niekšai, bet jie parodė savo tikrąjį veidą“, – pareiškė neteisėtas šalies vadovas, prilyginęs Lietuvos elgesį nacių metodams.

A. Lukašenka pagrasino, kad Lietuvos sprendimas neleisti sienos kirsti migrantams ne pasienio apsaugos punktuose, grasina konfliktu.

„Vystosi labai pavojinga situacija. Bet negalime sakyti, kad mes to nenumatėme“, – pareiškė A. Lukašenka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.