Pasaulyje

2021.08.05 11:54

Baltijos jūroje prie Danijos sugedo Rusijos povandeninis laivas, jį rengėsi tempti virvėmis

LRT.lt2021.08.05 11:54

Milžiniškas Rusijos „Oskar -II“ klasės povandeninis laivas liepos gale sugedo Danijos teritoriniuose vandenyse. Laivas prarado variklių galią ir ėmė plūduriuoti, srovės nešamas link Sejero salos. Į pagalbą jam atskubėjo 2 rusų kariniai laivai, buvo parengtos virvės laivo tempimui.

„Orel“ povandeninis laivas kartu su dar keliais Rusijos kariniais laivais trečiadienį plaukė iš Sankt Peterburgo į Kolos pusiasalį, kai susidūrė su variklių problema ir ėmė plūduriuoti, nešamas pasroviui. Incidentas įvyko liepos 30-ąją, itin intensyviuose Danijos vandenyse netoli Orhuso miesto, rašo „The Barents Observer“.

30 metų senumo „Oskar-II“ klasės povandenis laivas yra varomas dviejų branduolinių reaktorių, įprastai yra ginkluotas raketomis ir torpedomis. Dabar Rusijos kariniame laivyne yra 3 tokio tipo laivai. Šios klasės buvo ir povandeninis laivas „Kursk“, kuris 2000 m. nuskendo Barenco jūroje.

Tranzitu per Danijos vandenis plaukiantį laivą „Orel“ lydėjęs Danijos karinis laivynas incidentą pavadino „dramatišku“. Anot Danijos laivyno, iš rusų povandeninio laivo dėl gedimo išlipo jo įgula, visi vilkėjo gelbėjimo liemenes, laivas 1,5 mazgo greičiu plaukė link Danijos Sejero salos.

Netrukus prie povandeninio laivo priartėjo rusų laivas „Altaj“, buvo parengtos virvės tempimui, o danų pasiūlytos pagalbos „mandagiai, bet nestebinančiai atsisakyta“.

Po kurio laiko povandeninis laivas atkūrė variklių darbą. Rusijos karinis laivynas incidento nekomentavo. Laivas paniro po vandeniu plaukdamas tarp Danijos ir Norvegijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.