Pasaulyje

2021.08.05 11:23

Atšauktas „Iraqi Airways“ skrydis iš Irako miesto Basros į Minską

atnaujinta 11.26
Ramūnas Jakubauskas, BNS, LRT.lt2021.08.05 11:23

Europos Sąjungos diplomatams pranešus apie atšaukiamus nacionalinio oro vežėjo „Iraqi Airways“ skrydžius iš Irako į Minską, ketvirtadienio rytą į Baltarusijos sostinę nepakilo šios bendrovės lėktuvas iš pietrytinio Basros miesto.

Lėktuvas iš Basros turėjo pakilti 8.15 val. ryto, o nusileisti Minske – 13 val. Lietuvos laiku. Minsko oro uosto interneto svetainėje nurodoma, kad skrydis buvo atšauktas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigė, kad oficialios informacijos dėl šio skrydžio nėra gauta, tačiau žinoma, kad lėktuvas nepakilo.

„Su oficialia informacija yra keblu, nes patvirtinimų iš pačios kompanijos nesame gavę. Yra viena faktinė informacija, kad, mūsų žiniomis, šiandien turėjo kilti vienas lėktuvas iš Basros į Minską ir jis nepakilo. Šioks toks vienas pragiedruliukas yra. Ar čia toliau bus taip, laikas parodys“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė G. Landsbergis.

Tuo metu privačios Irako bendrovės „Fly Baghdad“ reisas į Minską ketvirtadienio rytą išskrido sėkmingai ir Baltarusijos sostinę turėtų pasiekti apie 13.25 valandą.

Europos Sąjungos ambasadorius Irake Martinas Huthas trečiadienį BNS pranešė, kad „Iraqi Airways“ skrydžiai į Minską turėtų būti atšaukti dešimčiai dienų.

ES pastaruoju metu įsitraukusi į derybas su Bagdadu, siekiant sugrąžinti neteisėtai Baltarusijos ir Lietuvos sieną kirtusius irakiečius į kilmės šalį bei įtikinti Iraką sumažinti skrydžių apimtis į Minską.

Remiantis Minsko oro uosto ir „Iraqi Airways“ interneto svetainėse pateikta informacija, keleivinius skrydžius Irako oro linijos artimiausiu metu ketino vykdyti ne tik iš Bagdado, bet ir dar trijų miestų – Basros, Arbilio ir Suleimanijos.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Dauguma jų – irakiečiai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.