Pasaulyje

2016.08.24 12:45

Australijoje prancūzas mirtinai subadė britę, dar du žmones sužeidė

BNS2016.08.24 12:45

Australijoje viena jauna britė mirė, o kitas britas buvo labai sunkiai sužeistas, kai keliautojų nakvynės namuose Prancūzijos pilietis, šaukdamas „Allahu Akbar“ (Dievas visų didesnis), peiliu subadė tris žmones, trečiadienį pranešė policija.

Policija tiria nužudymą, kuris įvyko antradienį vėlai vakare Hom Hilyje – kaimo vietovėje į pietus nuo Taunsvilio, pačioje Kvynslando valstijos šiaurėje, bet dar negali pasakyti, ar įtariamas užpuolikas buvo radikalizavęsis.

Nusikaltimo, per kurį dar buvo sužeisti 30 metų britas, dabar esantis kritinės būklės, ir, nelabai sunkiai, vienas vietos gyventojas, motyvai vis dar nežinomi, sakė komisaro pavaduotojas Steve'as Gollschewski.

„Pirminiai duomenys rodo, kad įtariamas pažeidėjas kalbėjo tai, kas gali būti laikoma ekstremistinio pobūdžio pasisakymais“, – sakė komisaro pavaduotojas.

Teigiama, kad įtariamasis, vykdydamas nusikaltimą ir vėliau areštuojamas policijos kartojo frazę „Allahu Akbar“, sakė pareigūnas.

„Į šią informaciją bus atsižvelgta tyrimo metu, tačiau šiuo metu neatmetame jokių motyvų – nei politinių, nei kriminalinių“, – pabrėžė S. Gollschewski.

Pasak jo, tyrėjai taip pat aiškinsis, ar veiksniai galėjo būti psichikos liga ar narkotikai. Per išpuolį taip pat buvo mirtinai subadytas šuo.

Policija nurodė, kad tas 29 metų prancūzas, kuris Australijoje yra nuo kovo mėnesio, ir per išpuolį, ir areštuojamas policijos, regis, kartojo „Allahu Akbar“. Incidentą, kaip pranešama, nakvynės namuose matė maždaug 30 žmonių.

Policijos pareigūnai į nakvynės namus buvo iškviesti maždaug 23 val. 15 minučių. Atvykę jie aptiko 21 metų moters lavoną ir sunkiai sužeistą 30-metį vyrą.

Paklaustas, ar 29 metų prancūzas, kuris šiuo metu laikomas policijos areštinėje, yra kaip nors susijęs su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“, S. Gollschewski atsakė „ne“ ir pridūrė, kad vietos bendruomenei grėsmės nebėra.

„Šiuo metu nėra jokių požymių... žinomas tik faktas, kad jis veikė vienas“, – toje pat spaudos konferencijoje sakė Australijos federalinės policijos vadovė Sharon Cowden.

„Tai sukrečiantis incidentas ir bendruomenė turi neprarasti budrumo. Tas asmuo Australijoje buvo teisėtai ir šiuo metu jis nėra žinomas jokioms institucijoms“, – pridūrė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.