Pasaulyje

2021.08.05 10:05

Irako URM atstovas perspėja irakiečius netapti prekybos žmonėmis aukomis

atnaujinta 10.17
LRT.lt2021.08.05 10:05

Irako Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas dr. Ahmedas Al-Sahhafas ketvirtadienį išplatintame pranešime nurodė, kad Bagdadas perspėja irakiečius netapti neteisėto žmonių pervežimo ir prekybos žmonėmis tinklų aukomis.

Atstovas taip pat nurodė, kad Irako ambasada Minske atidžiai seka incidentą Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, kai Minsko režimas pranešė apie šalies teritorijoje neva mirusį irakietį.

„Irako ambasada Maskvoje su dideliu dėmesiu stebi incidentą, kuris lėmė Irako piliečio nužudymą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Darkart raginame visus irakiečius netapti neteisėto pervežimo ir prekybos žmonėmis tinklų aukomis“ – rašoma URM atstovo pranešime, kuris paskelbtas oficialiame Irako URM tinklalapyje mofa.gov.iq.

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka trečiadienį pavedė ištirti incidentą, kai tariamai šalies teritorijoje mirė Irako pilietis.

Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sakė negavę pranešimų apie incidentą iš baltarusių kolegų. Lietuvos vadovai tai pavadino sąmoninga A. Lukašenkos režimo provokacija.

Trečiadienį Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Irake agentūrai BNS teigė sulaukęs pranešimų, kad Irako avialinijos 10 dienų stabdo skrydžius iš šalies į Minską. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia negavęs oficialių patvirtinimų, bet pasveikino Bagdadą, kuris pradėjo tyrimą dėl įtariamos prekybos žmonėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.