Pasaulyje

2016.08.24 23:19

Daugėja žemės drebėjimo Italijoje aukų

BNS, 15min.lt, LRT.lt 2016.08.24 23:19

Mažiausiai 120 žmonių žuvo ir daugiau nei 360 sužeisti žemės drebėjimo, įvykusios kalnuotoje centrinės Italijos dalyje, metu, patvirtino premjeras Matteo Renzis. Tai – stipriausias žemės drebėjimas Italijoje nuo 2009 metų.

Papildyta 21:36 val. Tikslindamas informaciją apie žuvusiuosius, premjeras M. Renzi įspėjo, kad duomenys dar nėra galutiniai.

Papildyta 17:25 val.

Italijos civilinės saugos tarnyba praneša, kad aukų skaičius siekia 73.

Papildyta 16:45 val.

Neoficialiais duomenimis, kuriuos pateikia Italijos naujienų agentūra ANSA, per žemės drebėjimą žuvusių žmonių skaičius išaugo iki mažiausiai 63. Be to, dėl požeminių smūgių buvo smarkiai apgadinta viena vietos ligoninė, todėl žmonės turėjo būti evakuoti iš pastato.

Papildyta 14:36 val.

Vietinė Saletos ligoninė iškvietė šiuo metu atostogaujančius gydytojus, kad šie padėtų sužeistiesiems. Gydytojams padeda Raudono kryžiaus savanoriai. Tuo tarpu Italijos gyventojai kviečiami prisidėti paaukodami kraujo.

Tragišką Italijai dieną gera žiniai – 2 vaikai, iš kurių vienam 4, o kitam 7, buvo ištraukti iš griūvesių. Šiuo metu netoli naktį įvykusio žemės drebėjimo epicentro dirba 485 gaisrininkai.

Lacijaus regijono pareigūnų teigimu 69 sužeistieji nugabenti į Romos ligonines. 19 sunkioje būklėje esančių nukentėjusiu išgabenti sraigtasparniu.

„Mus pažadino drebėjimas. Kartu su tėvai išbėgome į lauką, kur pamatėme savo išsigandusius kaimynus. Dažniausiai žemės drebėjimai čia trunka kelias sekundes. Šis žemę drebino 20 sekundžių, kurios atrodė, jog tęsis amžinai“, – pasakojo Simona Mani.

Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi dėkoja greitosios pagalbos tarnyboms už greitą reagavimą ir teigia šiandien aplankysiant žemės drebėjimo sukrėstą regioną:

„Mes toliau dirbsime, nes per kelias ateinančias valandas mes privalome išgelbėti po griūvėsiais užstrigusius žmones, privalome šiam regionui suteikti viltį. Sudėtingu metu, Italija žino, ką reikia daryti.”

Papildyta 13.04 val.

Apie aukas pranešama iš trijų miestelių (Amatričės, Akumolio ir Peskara del Tronto), esančių kalnuotoje vietovėje, apimančioje dalį Lacijaus ir Markės regionų.

Ne mažiau kaip 10 žmonių žuvo Peskara del Tronte – gyvenvietėje, priklausančioje didesniam Arkvata del Tronto miesteliui, naujienų agentūra ANSA citavo civilinės saugos pareigūnus. Amatričės ir Akumolio pareigūnai pranešė apie mažiausiai 13 aukų.

Amatričės centras buvo smarkiai nuniokotas – sugriuvo ištisi pastatai, ore tvyrojo dulkės ir stiprus dujų kvapas.

Gatvės buvo užverstos akmenimis ir metalo nuolaužomis. Apduję gyventojai būriavosi aikštėse, o regioną supurtė apie 39 pakartotiniai smūgiai – kai kurie net 5,1 balo.

„Visos lubos nukrito, bet manęs nekliudė, – stebėjosi vietos gyventoja Maria Gianni. – Sugebėjau užsidengti galvą pagalve – ir, laimei, manęs neužgriuvo, tik truputį sužeidė koją.“

Kita moteris sėdėjo prie savo sugriuvusio namo apsigobusi antklode ir sakė nežinanti, kas nutiko jos artimiesiems.

„Šis miestelis buvo vienas gražiausių Italijoje, o dabar nieko nebeliko, – sielvartavo moteris, nepasisakiusi savo vardo. – Nežinau, ką darysime.“

Šie nuniokotų miestelių vaizdai atgaivino prisiminimus apie 2009 metais smogusį galingą žemės drebėjimą, nusinešusį per 300 žmonių L'Akvilos mieste ir jo apylinkėse, maždaug už 90 km nuo vėliausių smūgių epicentro. L'Akvila pasiuntė savo gelbėtojų brigadas į nukentėjusį regioną.

Papildyta 11.10 val.

Aukų skaičius išaugo iki 18. Ne mažiau kaip 10 žmonių žuvo Peskara del Tronte – gyvenvietėje, priklausančioje didesniam Arkvata del Tronto miesteliui, naujienų agentūra ANSA citavo civilinės saugos pareigūnus. 

Pasak Lacijaus regiono prezidento, dar šešių žmonių palaikai buvo rasti Amatričėje. Akumolio meras savo ruožtu nurodė, kad jo miestelyje žuvo du žmonės.

Papildyta 10.20 val. URM neturi duomenų apie nukentėjusius lietuvius 

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė užuojautą Italijos užsienio reikalų ministrui Paolo Gentiloni dėl žmonių aukų, kurias nusinešė rugpjūčiu 24 dienos ryte Italijos centrinėje dalyje, Perudžos provincijoje, įvykęs žemės drebėjimas.

„Nuoširdžiai užjaučiame žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų šeimas ir artimuosius“, – laiške teigė L. Linkevičius.

Šiuo metu Lietuvos užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per šį žemės drebėjimą būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Papildyta 10.00 val.

Trečiadienio ryto žemės drebėjimo aukų skaičius pasiekė dešimt. Daug pastatų sugriuvo mažose bendruomenėse netoli drebėjimo epicentro atokioje, retai apgyventoje vietovėje, apimančioje dalį Umbrijos, Markės ir Lacijaus regionų.

„Vieną kelią užgriuvo žemės nuošliauža, o kitame tuojau gali sugriūti tiltas“, – meras Sergio Pirozzi sakė naujienų agentūrai AGI. „Po griuvėsiais girdim balsus“, – pridūrė Amatričės miestelio meras S. Pirozzi.

Papildyta 09.00 val.

Italijos žiniasklaida skelbia, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki penkių. Dešimtys žmonių vis dar laikomi dingusiais, jų ieškoma griuvėsiuose.

Papildyta 08.16 val. Auga aukų skaičius

CNN skelbia, kad aukų skaičius padidėjo iki keturių. Kol kas nėra žinoma, kiek žmonių sužeista.

Daug žalos patyrė Amatričės miestas, kuris buvo arti žemės drebėjimo epicentro. Nuostolių patyrė ir greta esantys kiti miestai.

Paskelbė pavojaus signalą

USGS paskelbė „raudonąjį“ pavojaus signalą, rodantį, kad tokio stiprumo žemės drebėjimas gali nusinešti nemažai žmonių gyvybių ir sugriauti daug pastatų.

Per žemės drebėjimą žuvo mažiausiai trys žmonės. Pirmosiomis patvirtintomis šio drebėjimo aukomis tapo pagyvenusių žmonių pora, kurios namas sugriuvo Peskara del Tronto miestelyje Markės regione į rytus nuo epicentro.

Naujienų agentūra AGI paskelbė, kad dar mažiausiai vienas žmogus žuvo Akumolio miestelyje netoli epicentro.

„Čia įvyko tragedija, – sakė miestelio meras Stefano Petrucci. – Kol kas patvirtinta viena žūtis, bet dar keturi žmonės yra po griuvėsiais ir neatsiliepia.“

„Tai katastrofa – neturime šviesos, neveikia telefonai, gelbėtojai dar neatvyko“, – pridūrė jis.

Drebėjo ir Roma

Žemės drebėjimas buvo juntamas ir Romoje – čia apie 20 sekundžių drebėjo pastatai.

Žemės drebėjimas užfiksuotas 3.36 val. vietos laiku (4.36 val. Lietuvos laiku). Po valandos užfiksuotas dar vienas žemės drebėjimas, jis buvo 5,5 balo stiprumo, nurodo CNN.

Socialinis tinklas „Facebook“ įjungė saugumo nustatymo funkciją, kad žmonės, esantys Italijoje, galėtų kuo greičiau savo artimiesiems pranešti, jog jie yra saugūs.

2009 metais Italiją sukrėtęs 6,3 balo žemės drebėjimas pareikalavo daugiau nei 300 žmonių gyvybių.

Italiją žemės drebėjimai supurto dažnai. 2012 metų gegužę du smarkūs smūgiai per dešimties dienų laikotarpį smogė šiauriniam Emilijos-Romanos regionui; tąsyk žuvo 23 žmonės, o 14 tūkst. liko be pastogės.