Pasaulyje

2021.08.05 09:47

Landsbergis: esame dėkingi, kad Irakas išgirdo mūsų prašymą pradėti tyrimą

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt, BNS2021.08.05 09:47

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išreiškė dėkingumą Irako Vyriausybei dėl pradėto tyrimo. Anot jo, tai rodo rimtą jų požiūrį į Lietuvos prašymus.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis ketvirtadienį ryte komentavo, kad kol kas turimas tik patvirtinimas dėl Irako Vyriausybės pradėto tyrimo.

„Esame dėkingi už tai, tai rodo rimtą požiūrį ir išgirstą mūsų prašymą pradėti tyrimą. Dėl avialinijų, pirminiai signalai, kaip matėte, viešumoje yra, bet oficialaus patvirtinimo neturime“, – sakė ministras.

Paklaustas, ar 10 dienų terminas yra pakankamas, G. Landsbergis teigė, kad kol kas sunku tai vertinti ir reikėtų palaukti, kol atsiras patvirtinimai.

„Gal čia išvis nieko nėra. <...> Signalų neturime, avialinijos nepateikė oficialaus paaiškinimo. Kol jo nėra, tol nėra“, – komentavo G. Landsbergis.

Portalas LRT.lt primena, kad Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Irake Martinas Huthas pranešė, kad skrydžiai iš šios šalies į Minską ateinančioms dešimčiai dienų turėtų būti atšaukti, Lietuvai ir Bendrijai siekiant suardyti neteisėtos migracijos iš Baltarusijos kelią.

M. Huthas taip pat teigė, kad Irako vyriausybė antradienį suformavo komitetą, kuris aiškinsis galimą neteisėtą irakiečių migrantų gabenimą į Lietuvą per Baltarusiją.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.