Pasaulyje

2016.08.23 21:27

Graikijoje yra apie 41 tūkst. perkėlimui į kitas ES šalis tinkamų prieglobsčio prašytojų

BNS2016.08.23 21:27

Graikijoje šiuo metu yra mažiausiai 41 tūkst. prieglobsčio prašančių pabėgėlių ir migrantų, daugiausia iš Sirijos, kurie galėtų būti perkelti į kitas Europos Sąjungos šalis, antradienį pareiškė Graikijos migracijos reikalų ministras.

Yiannis Mouzalas spaudos konferencijoje sakė, kad Graikija ir Jungtinių Tautų tarnybos nuo birželio iki liepos vidurio šalies teritorijoje užregistravo 54 tūkst. pabėgėlių ir migrantų.

Daugiau nei 41 tūkst. pabėgėlių, esančių šalies žemyninėje dalyje, ketina prašyti prieglobsčio arba jau pateikė oficialius prieglobsčio prašymus, sakė ministras.

Du tūkstančiai atvykėlių sutiko sugrįžti namo.

Dar 11 tūkst. žmonių, pasak ministro, tvarkosi dokumentus Graikijai priklausančiose salose, į kurias jie atvyko iš kaimyninės Turkijos.

Pasak J. Mouzalo, suplanuota operacija, kuri turėtų „pradėti suvaldyti chaosą“, apėmusį Graikiją po to, kai virtinė Rytų Europos ir Balkanų šalių nuo vasario uždarė savo sienas migrantams.

Migracijos ministras pripažino, kad dar „maždaug 4 tūkst.“ pabėgėlių vengia registracijos, nes tikisi kirsti sieną padedami nelegalios imigracijos tarpininkų.

Tačiau J. Mouzalas paneigė pranešimus, kad šimtams pabėgėlių leidžiama prasmukti per sieną į Makedoniją ir Bulgariją.

„Tai yra melas, – sakė jis. – Jeigu kas dieną išvyktų po 700 žmonių, kaip yra tvirtinama, (Graikijoje) neliktų pabėgėlių.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt