Pasaulyje

2021.08.05 07:49

Per avariją Teksase netoli Meksikos sienos žuvo mažiausiai 10 žmonių

BNS2021.08.05 07:49

Mažiausiai 10 žmonių žuvo per avariją Teksase, į kurią pateko mikroautobusas, kuriuo, kaip įtaria pareigūnai, buvo vežami 29 migrantai be dokumentų, trečiadienį pranešė amerikiečių žiniasklaida.

„Pareigūnai tiria didelę avariją“ netoli Falfariaso, keli kilometrai nuo Meksikos sienos, pranešime sakė Teksaso viešojo saugumo departamentas.

Vietos žinių kanalas „Valley Central“ pranešė, kad baltas mikroautobusas įsirėžė į stulpą maždaug 16 val. vietos (ketvirtadienio vidurnaktį Lietuvos) laiku.

Teksaso viešojo saugumo departamentas nurodė, kad avarija įvyko vairuotojui nesuvaldžius mikroautobuso, pritaikyto vežti 15 keleivių.

Brukso apygardos šerifas Urbino Martinezas sakė, kad mikroautobuso niekas nesivijo.

Pasak pareigūnų, per nelaimę žuvo mažiausiai 10 žmonių, įskaitant vairuotoją, ir buvo sužeisti dar 20.

Kontrabandininkai migrantus iš pasienio dažnai gabena perpildytomis transporto priemonėmis.

Kovą vienam įtariamam kontrabandininkui buvo pareikšti kaltinimai Kalifornijos pietuose per vilkiko ir sausakimšo automobilio susidūrimą žuvus 13 žmonių.

Per COVID-19 pandemiją į JAV atvykstančių migrantų skaičius pastebimai sumažėjo, tačiau pastaraisiais mėnesiais į Jungtines Valstijas per šalies pietinę sieną plūdo daugybė dokumentų neturinčių migrantų.

Pasak pareigūnų ir migrantų, šį antplūdį skatina didėjantis skurdas ir smurtas Centrinėje Amerikoje, taip pat JAV prezidento Joe Bideno pažadas taikyti humaniškesnę politiką migrantų atžvilgiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.