Pasaulyje

2021.08.04 21:09

Nausėda ruošiasi deryboms su Turkijos prezidentu dėl migrantų krizės

Augustas Stankevičius, BNS2021.08.04 21:09

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia esantis pasirengęs su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu aptarti būdus pažaboti migracijos krizei Lietuvoje.

„Aš pats esu pasirengęs kalbėtis ir su Turkijos vadovu Erdoganu, tačiau tam man taip pat reikia tam tikrų derybinių argumentų, kuriuos, tikiuosi, netrukus turėsiu“, – trečiadienį paskelbtame interviu naujienų portalui 15min.lt sakė Lietuvos vadovas.

Anot G. Nausėdos, be derybinių argumentų diskusijų rezultatas „gali būti nuviliantis“. Prezidentas taip pat teigė šiuo metu negalintis plačiau apie juos kalbėti.

Liepos viduryje vizito į Ankarą vyko užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Jis tuomet teigė paraginęs Turkiją mažinti skrydžių apimtis į Baltarusiją, identifikuoti tranzitu keliaujančius migrantus ir tirti bei užkardyti jų maršrutus.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su ženkliai išaugusia neteisėta migracija. Per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 4 tūkst. migrantų.

Šalies pareigūnų teigimu, į Baltarusiją jie dažniausiai patenka tiesiogiai iš Irako arba per Turkiją. Lietuva laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo hibridinė agresija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.