Pasaulyje

2021.08.04 17:27

Estijos ambasadorius NATO: Lukašenka čia nesustos, nežinome, kur suks konfliktas

LRT.lt2021.08.04 17:27

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka prieš Lietuvą vykdo klasikinį hibridinį karą ir bando situaciją eskaluoti dar labiau, estų visuomeninei televizijai ETV sakė buvęs Estijos gynybos ministras, dabar einantis ambasadoriaus prie NATO pareigas Juri Luikas.

Anot diplomato, A. Lukašenka vykdo hibridinį karą ne tik prieš Lietuvą, bet prieš visas Baltijos šalis ir visą Europos Sąjungą.

„Tai hibridinio karo pavyzdys, (...) Lukašenka tai bando vaizduoti kaip migrantų krizę, ne kaip hibridinį karą, bando dar labiau provokuoti tarptautinę bendruomenę ir Artimųjų Rytų valstybes. Jis pats sakė, kad vaizdo įrašai apie Lietuvių pasieniečius bus siunčiami į Iraką ir kitur, kad įaudrintų tas valstybes ir, anot Lukašenkos, jos svarstytų siųsti savo kovinius dalinius savo žmonių gynimui“ – aiškino J. Luikas.

Anot diplomato, tai rodo, kad A. Lukašenka rengiasi dar labiau eskaluoti situaciją ir neturi ko prarasti.

„Lietuva yra NATO narė. Jei Lietuva mano, kad NATO turėtų įsikišti į šį konfliktą, jei turėtų apie tai kalbėti. Dabar Lietuva tvarkosi, iš esmės, su policijos pajėgų pagalba ir per ES. Bet nežinome, kur link suks konfliktas, žinome, kad netrukus prasidės karinės pratybos „Zapad“, kurios vyks ir Baltarusijos teritorijoje. Tai prideda rizikos“, – ERR cituoja J. Luiką.

Kiek anksčiau europarlamentaras, buvęs Estijos kariuomenės vadas Riho Terras pareiškė, kad geriausias būdas padėti Lietuvai suvaldyti migrantų krizę pasienyje su Baltarusija būtų NATO 4-ojo straipsnio aktyvavimas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.