Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja parengė raketas atakai prieš JAV taikinius

ELTA 2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja pranešė, kad raketų daliniai yra parengti atakai prieš JAV taikinius. Tai atsakas į JAV bombonešių skrydžius virš Korėjos pusiasalio, skelbia BBC.

Šiaurės Korėja pranešė, kad raketų daliniai yra parengti atakai prieš JAV taikinius. Tai atsakas į JAV bombonešių skrydžius virš Korėjos pusiasalio, skelbia BBC.

Valstybinė naujienų agentūra KCNA pranešė, kad lyderis Kim Jong-unas pasirašė nurodymą per vėlai naktį į penktadienį vykusį aukščiausių kariuomenės generolų susitikimą.

Atėjo laikas „suvesti sąskaitas“ su JAV, skelbė KCNA. Bombonešių B-2 skrydžiai yra „ultimatumas“.

Pchenjaną papiktino sugriežtintos Jungtinių Tautų sankcijos ir kasmetės JAV ir Pietų Korėjos jungtinės karinės pratybos.

Kim Jong-unas „pagaliau pasirašė strateginių raketų techninės parengties planą bei nurodė būti kovinės parengties, kad būtų galima atakuoti bet kuriuo metu, – sakoma KCNA pranešime. – Jeigu jie neapgalvotai provokuos didelėmis strateginėmis pajėgomis, Korėjos liaudies armija negailestingai smogs JAV žemynui, jų būstinei, karinėms bazėms operacijų arenoje Ramiajame vandenyne, įskaitant Havajus ir Guamą, bei Pietų Korėjoje“.

Tūkstančiai šiaurės korėjiečių dalyvavo demonstracijoje Pchenjane, skirtoje pareikšti paramą Kim Jong-uno pranešimui, informavo AP.

Naujienų agentūra „Yonhap“ citavo kariuomenės pareigūną, kuris teigė, kad Šiaurės Korėjos branduoliniuose poligonuose pastebėta suintensyvėjusi veikla. Šie pranešimai nebuvo patvirtinti.

Du JAV bombonešiai B-2 ketvirtadienį praskrido virš Korėjos pusiasalio. Tai buvo vykstančių Vašingtono ir Seulo pratybų dalis.

„Šiaurės korėjiečiai turi suprasti, kad tai, ką jie daro, yra labai pavojinga, - sakė JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis. – Mes turime aiškiai parodyti, kad labai rimtai vertiname šias Šiaurės Korėjos provokacijas ir ruošiamės atsakyti į jas“.

Branduolinę bombą galintys nešti bombonešiai B-52 skrido virš Pietų Korėjos šio mėnesio pradžioje. Tai buvo atsakas į didėjančius Šiaurės Korėjos grasinimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi