Pasaulyje

2021.08.04 14:07

Italija skelbia, kad Lampedūzos migrantų centre žmonių yra penkis kartus daugiau negu vietų

ELTA2021.08.04 14:07

Naktį į trečiadienį mažiausiai 71 migrantas atvyko į Italijos Lampedūzos salą. Kaip praneša naujienų agentūra ANSA, dabar tenykščiame migrantų priėmimo centre, skirtame 250 žmonių, yra maždaug 1 200 atvykėlių.

Per tris pastarąsias dienas į salą atplaukė daugiau kaip 800 žmonių. Agentūros duomenimis, artimiausiu metu apie 70 migrantų bus perkelti į Pocalą (Sicilija).

Sekmadienį buvęs Italijos vidaus reikalų ministras, valdančiajai koalicijai priklausančios partijos „La Lega“ lyderis Matteo Salvinis paragino Vyriausybę išspręsti migrantų išsilaipinimo problemą, kitaip partijai bus „sunku ją (Vyriausybę) palaikyti“.

Italijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, nuo metų pradžios į šalį jūra atvyko beveik 30 tūkst. žmonių – dvigubai daugiau negu per pirmuosius septynis praėjusių metų mėnesius. Vietos valdžia pažymi, kad jai sunku užtikrinti karantiną atvykėliams. Kai kuriems migrantams pagalba suteikiama jūroje, bet daugelis savarankiškai pasiekia Lampedūzą ir kitas pietines Italijos pakrantes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.