Pasaulyje

2021.08.04 11:09

Sakartvelo URM neigia pranešimus, kad Latvija ir Estija neįsileidžia premjero Garibašvilio

LRT.lt2021.08.04 11:09

Sakartvelo Užsienio reikalų ministerija trečiadienį neigė pranešimus, kad Latvija ir Estija nusprendė į šalį suplanuoto vizito neleisti atvykti Sakartvelo premjerui Irakliui Garibašviliui.

Portalas 15min.lt trečiadienį pranešė, kad, šaltinių žiniomis, visos trys Baltijos šalys nusprendė nepriimti I. Garibašvilio planuotam oficialiam vizitui ir atmetė Tbilisio kreipimąsi, nes Sakartvelas nesiima bausti vasarą LGBT aktyvistus ir žurnalistus užpuolusių asmenų.

Sakartvelo URM nurodė leidiniui „Interpress“, kad esą tokios spekuliacijos „yra liūdnos“, nors pripažino, kad rugpjūčio 8–9 d. planuotas vizitas neįvyks. Tačiau taip esą yra dėl to, kad pasirinktos dienos yra valstybinės svarbos pačiam Sakartvelui, o apie vizitą visuomenė būna informuojama tik tada, kai visos derinimo detalės yra užbaigiamos. URM pranešime Lietuva nėra minima. Rugpjūčio 8-ąją Sakartvelas mini 2008-ųjų Rusijos invazijos ir karo metines.

Liepą Tbilisyje buvo planuojama rengti LGBT eitynes, tačiau jų priešininkai surengė protestą, kurio metu puolė žurnalistus. Vienas televizijos operatorius dėl sumušimų ir patirtų sužeidimų mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.