Pasaulyje

2021.08.04 11:02

Anušauskas apie Baltarusijoje neva rastą mirusį irakietį: režimo provokacijų tikėjomės

atnaujinta 12.37
BNS, LRT.lt2021.08.04 11:02

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje, Benekainių gyvenvietės apylinkėse mirė Irako pilietis, trečiadienį pranešė baltarusių Valstybės sienos komitetas. Lietuvos pasieniečiai sako negavę informacijos iš Baltarusijos pareigūnų apie šį įvykį ir teigia sužinoję apie tai iš žiniasklaidos.

„Sunkios būklės neslaviškos išvaizdos vyriškį aptiko baltarusių pasieniečiai“, – pareiškė Komiteto atstovas Antonas Byčkouskis. Pasak jo, pasieniečiai bandė suteikti tam vyrui pirmąją pagalbą, bet jis mirė. Jokių incidento įrodymų Baltarusijos valstybinė žiniasklaida nepateikė.

„Lietuvos pasieniečiai apie tai sužinojo stebėdami užsienio žiniasklaidos priemonių turinį ir socialinius tinklus“, – BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Rokas Pukinskas.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas LRT RADIJUI tai pavadino režimo provokacija.

„Baltarusijos režimo provokacijų tikėjomės. Jie, organizuodami visą tą nelegalų kelią, įtraukdami savo pareigūnus į šitą veiklą, manau, ne visada ir patys gali kontroliuoti tą situaciją. Kita vertus, matosi, kad ir pačios žinutės parengtos (iš anksto). Lukašenka liepė apklausti liudininkus, kurie rado, t.y. civilius asmenis, o, pasirodo, rado pasieniečiai pagal kitą žinutę“, – sakė ministas.

Anot valstybinės Baltarusijos naujienų agentūros „BelTA“ pranešimo, informaciją pareigūnams apie neva aptiktą asmenį perdavė vietos gyventojai. Tai prieštarauja baltarusių pasieniečių išplatintai informacijai.

Baltarusijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad neteisėtas prezidentas Aliaksandras Lukašenka pavedė ištirti tariamą incidentą.

Baltarusijos režimas jau anksčiau kaltino Lietuvą tariamais žmogaus teisių pažeidimais dėl neva brutalaus elgesio su migrantais, skleidė pranešimus, kad į Baltarusiją atvyksta Lietuvos pareigūnų sužaloti migrantai. Ši informacija nebuvo patvirtinta.

LRT.lt kalbinti ekspertai jau anksčiau pabrėžė, kad Baltarusijos režimo propaganda, kurdama pranešimus apie esą nežmogišką Lietuvos elgesį su migrantais, stengiasi Aliaksandrui Lukašenka pelnyti naujų rėmėjų. „Nėra nė vieno įrodymo, kad tokie manevrai būtų veiksmingi“, – sakė nepriklausoma analitikė Hanna Baraban.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.