Pasaulyje

2021.08.04 09:25

Britai praneša, kad tikėtinas tanklaivio užgrobimas Omano įlankoje baigėsi

BNS2021.08.04 09:25

Britų Karališkojo jūrų laivyno kovos su piratavimu grupė „United Kingdom Maritime Trade Operations“ (UKMTO) trečiadienį pranešė, kad incidentas, kai Omano įlankoje netoli Jungtinių Arabų Emyratų krantų išvakarėse buvo užfiksuotas vieno laivo „potencialus užgrobimas“, baigėsi, ir kad tas laivas yra saugus.

„Į laivą įlipę asmenys paliko jį. Laivas yra saugus. Incidentas baigėsi“, – tviteryje parašė UKMTO.

Keliomis dienomis anksčiau netoli Omano krantų buvo surengta drono ataka prieš vienam Izraelio milijardieriui priklausantį naftos tanklaivį, per kurią žuvo du įgulos nariai. Vakarų šalys dėl atakos kaltino Iraną.

Liepos 30-ąją įvykdyta ataka yra pirmasis civilių gyvybių pareikalavęs incidentas per pastaraisiais metais šiame regione vykstantį „šešėlinį karą“, kurio taikiniais tapdavo komerciniai laivai.

Iranas neigė bet kokį savo vaidmenį tame incidente, nors Teheranas ir su juo glaudžius ryšius palaikančios ginkluotos grupės anksčiau naudodavo sprogmenų prikrautas bepilotes skraidykles.

Po praeitos savaitės atakos Izraelis, Jungtinės Valstijos ir Britanija pažadėjo „kolektyvinį atsaką“, bet daugiau detalių nepateikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.