Pasaulyje

2021.08.04 07:47

Naujausia informacija. Anglija skiepys 16–17 metų amžiaus jaunuolius

atnaujinta 21.27
ELTA, BNS2021.08.04 07:47

Remiantis nauja britų vakcinacijos komisijos rekomendacija, Didžiojoje Britanijoje nuo koronaviruso bus skiepijami 16-17 metų amžiaus jaunuoliai. „Aš priėmiau ekspertų rekomendaciją ir paprašiau sveikatos tarnybos kiek įmanoma greičiau pasiruošti vakcinacijai“, – trečiadienį pareiškė britų sveikatos sekretorius Sajidas Javidas.

Jo sprendimas galioja Anglijai. Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos regionai patys sprendžia dėl savo skiepų programų, tačiau taip pat atsižvelgia į Vakcinacijos komisijos rekomendaciją.

Vakcinacijos komisija prieš tai paskelbė naują savo poziciją. Iki šiol vakcina nuo koronaviruso JK buvo rekomenduojama tik gretutinių ligų turintiems jaunuoliams.

Komisija 16-17 metų amžiaus jaunuoliams pradžioje numato vieną „Biontech“/“Pfizer“ vakcinos dozę.

COVID-19 infekcijos skaičiai JK vis dar išlieka aukšti. Jie gali vėl išaugti po vasaros atostogų.

Atnaujinta 21.27

Izraelyje toliau plintant koronavirusui, įvesti nauji karantino apribojimai

Izraelio premjeras Naftalis Bennettas pareiškė, kad vakcinacija ir atnaujinti apribojimai gali išgelbėti šalį nuo dar vieno itin griežto karantino, nepaisant vis augančio COVID-19 atvejų skaičiaus.

„Mūsų tikslas yra išlaikyti Izraelį atvertą, tačiau nepasiekti situacijos, kuomet ligoninės praneštų apie perpildymą. Siekiame to išvengti ir žinome, kada spausti stabdžius“, – vakcinacijos centre Jeruzalėje sakė N. Bennettas.

„Kad išvengtume griežtesnių apribojimų, mes pasiskiepysime, dėvėsime kaukes ir laikysimės atstumo“, – teigė premjeras.

N. Bennetto vadovaujama Vyriausybė antradienį vakare priėmė naują apribojimų paketą. Pagal naujas taisykles, į renginius patalpose, kuriuose dalyvauja mažiau nei 100 žmonių, galės patekti tik pasiskiepiję arba neigiamą testą parodę žmonės, o daugiau nei 100 žmonių renginiuose lauke bus privalu dėvėti veido kaukę.

Vyriausybės koronaviruso komitetas perspėjo, kad delta atmaina plinta itin greitai ir paragino izraeliečius „nustoti spausti rankas, apsikabinti ir bučiuotis“.

Per pastarąsias 10 dienų Izraelyje fiksuojama vidutiniškai apie 2 tūkst. naujų COVID-19 atvejų per dieną, o ligoninėse gydomi 229 sunkios būklės pacientai – daugiausiai nuo balandžio.

9,3 mln. gyventojų turinčiame Izraelyje dviem vakcinos – daugiausiai „Pfizer-BioNTech“ – dozėmis pasiskiepijo beveik 60 proc. gyventojų. Tiesa, yra dar apie milijonas izraeliečių, kurie atsisako skiepytis, nors vakcina jiems yra prieinama.

Praeitą savaitę Izraelis pradėjo siūlyti trečią, pastiprinamąją dozę vyresniems nei 60 metų amžiaus žmonėms. Taip pat pradėtas paauglių nuo 12 metų amžiaus skiepijimas.

Niujorke į restoranus ir sporto klubus bus įleidžiami tik pasiskiepiję gyventojai

Niujorkas taps pirmuoju dideliu JAV miestu, kuriame gyventojai, norintys įeiti į restoranus ir sporto klubus ar dalyvauti renginiuose, vykstančiuose patalpų viduje, turės būti pasiskiepiję, pranešė miesto meras Billas de Blasio.

„Jei jūs pasiskiepijote, jūs turite raktą, galite atrakinti duris. Jei jūs nepasiskiepijęs, deja, negalėsite dalyvauti daugelyje dalykų“, – spaudos konferencijoje sakė B. de Blasio.

COVID-19 atvejų skaičiui Jungtinėse Valstijose augant, B. de Blasio paskelbė, kad politikos priemonė, vadinama „Raktas į Niujorką“, bus pradėta rugpjūčio 16 d., suteikiant gyventojams mėnesį iki jos įgyvendinimo, kad šie spėtų pasiskiepyti.

Nebus reikalaujamas specialus imuniteto pasas, gyventojai tiesiog turės parodyti paskiepijimo įrodymą savo vakcinacijos kortelėje arba jau veikiančioje valstijos programėlėje.

„Pats laikas žmonėms suprasti, kad vakcinacija yra būtina, norint gyventi gerą, visavertį ir sveiką gyvenimą“, – sakė meras.

Niujorke, kur gyvena daugiau nei 8 mln. žmonių, 71,8 proc. suaugusiųjų yra pasiskiepiję bent viena vakcinos doze.

Atnaujinta 13.01

Lenkijoje – 164 nauji COVID-19 atvejai, keturi pacientai mirė

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 164 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė keturi anksčiau užsikrėtę pacientai, trečiadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Išvakarėse buvo skelbti lygiai tokie pat skaičiai.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios iš viso patvirtinti 2 883 448 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 75 269 užsikrėtę žmonės mirė.

Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 292 COVID-19 pacientai, iš kurių 39 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 653 981 žmogus, iš jų 105 – per praeitą parą.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę daugiau kaip 18,4 mln. žmonių, o visą vakcinavimo kursą baigė beveik 17,6 mln. žmonių.

Rusijoje – per 22,5 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 790 pacientų

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 22 589 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 790 anksčiau užsikrėtusių žmonių, rodo trečiadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 22 010 naujų užsikrėtimo atvejų ir 788 pacientų mirtį.

Maskvoje per pastarąją parą nustatyti 2 502 nauji COVID-19 atvejai. Per praėjusią parą sostinėje mirė 76 užsikrėtę asmenys.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruoti iš viso 6 356 784 COVID-19 atvejai, 161 715 užsikrėtusių žmonių mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 5 679 842 pacientai, iš jų 20 096 – per praėjusią parą.

Stebėtojai abejoja Rusijos pateikiamų duomenų tikslumu ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Atnaujinta 12.07

Latvijoje – 97 nauji COVID-19 atvejai, mirė du žmonės

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 7 088 testus patvirtinti 97 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė du anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 112 užsikrėtimo atvejų, mirčių nuo COVID-19 nebuvo fiksuota.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis siekia 44,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinti iš viso 139 134 užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir mirė 2 558 užsikrėtusieji.

Iki šiol Latvijoje visas skiepijimo kursas atliktas 36,59 proc. gyventojų.

Atnaujinta 11.50

Estijoje – 244 nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 6 365 testus nustatyti 244 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, o naujų COVID-19 pacientų mirčių fiksuota nebuvo, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 225 naujus COVID-19 atvejus ir vieno paciento mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 163,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Trečiadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 44 pacientai, iš jų du – intensyviosios terapijos skyriuje; vienam taikomas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtintas 134 221 užsikrėtimo koronavirusu atvejis, 1 273 užsikrėtusieji mirė, 129 183 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 649 250 žmonių – 58,2 proc. suaugusiųjų. Visiškai paskiepyti 569 508 gyventojai.

Atnaujinta 08.50

Ukrainoje – 984 nauji COVID-19 atvejai, mirė 43 pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 984 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė 43 anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 827 naujus COVID-19 atvejus ir 26 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą šalyje buvo hospitalizuoti 572 COVID-19 pacientai, dar 570 šia infekcija persirgusių žmonių pasveiko, nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime feisbuke.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 255 345 žmonėms, 53 024 užsikrėtę asmenys mirė, 2 188 273 – pasveiko.

Trečiadienio ryto duomenimis, daugiau kaip 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje vieną vakcinos nuo koronaviruso dozę yra gavę per 3,7 mln. žmonių, dvi – daugiau kaip 2,1 mln. asmenų.

Atnaujinta 08.20

Žiniasklaida: visiško „Pfizer-BioNTech“ vakcinos patvirtinimo JAV tikimasi rugsėjo pradžioje

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) iki rugsėjo pradžios turėtų visiškai patvirtinti „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo COVID-19, praneša laikraštis „New York Times“.

Leidinio šaltinių teigimu, FDA nustatė „neoficialų“ rugsėjo 6-osios – Darbo dienos Jungtinėse Valstijose – terminą, iki kurio turėtų suteikti visišką patvirtinimą šiai vakcinai.

Šiuo metu „Pfizer-BioNTech“ vakcina gyventojai yra skiepijami pagal skubaus naudojimo leidimą, kuris buvo suteiktas pernai gruodį.

FDA praeitą savaitę išplatino pranešimą, kad visiškas „Pfizer-BioNTech“ vakcinos patvirtinimas yra vienas svarbiausių agentūros prioritetų.

Visiškas vakcinos patvirtinimas galėtų padidinti abejojančių amerikiečių pasitikėjimą vakcina ir paskatinti juos pasiskiepyti. Pastaruoju metu JAV naujų COVID-19 atvejų skaičius smarkiai išaugo dėl itin užkrečiamos delta atmainos plitimo.

Iš viso bent viena doze yra pasiskiepiję 58 proc. visų JAV gyventojų.

„Pfizer-BioNTech“ yra pati populiariausia vakcina JAV, po jos seka „Moderna“ ir „Johnson & Johnson“. Kitomis vakcinos vakcinomis amerikiečiai šiuo metu nėra skiepijami.

Atnaujinta 07.49

Pagal masinio testavimo rezultatus, Kinijoje – daugiausiai COVID-19 atvejų per pastaruosius šešis mėnesius

Kinijoje trečiadienį buvo užfiksuotas didžiausias per parą patvirtintų vietinių užsikrėtimo koronavirusu skaičius per jau daugelį mėnesių, valdžiai vykdant masinį testavimą ir kontaktų sekimo kampaniją šalyje.

Sveikatos pareigūnai pranešė trečiadienį užregistravę 71 naują vietinį COVID-19 atvejį – tai didžiausias per parą užregistruotas skaičius nuo sausio.

Nuo liepos vidurio Kinijoje užregistruota rekordiškai daug – beveik 500 – vietinių užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Šis protrūkis prasidėjo, COVID-19 į daugelį miestų išplitus iš židinio Nankino mieste, Dziangsu provincijoje, užsikrėtus keletui oro uosto valytojų.

Šią savaitę pranešta apie pirmąjį per metus vietinį užsikrėtimo koronavirusu atvejį Uhane, kur 2019 m. pirmą kartą buvo užfiksuota COVID-19 liga. Antradienį Uhanas pranešė pradedantis 11 mln. gyventojų masinį testavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.