Pasaulyje

2021.08.04 06:51

Bidenas ragina Niujorko gubernatorių Cuomo trauktis dėl kaltinimų lytiniu priekabiavimu

atnaujinta 08.43
BNS2021.08.04 06:51

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paragino Niujorko gubernatorių Andrew Cuomo atsistatydinti, nepriklausomam tyrimui padarius išvadą, kad jis lytiškai priekabiavo prie kelių moterų.

Tuo metu A. Cuomo vėl neigė nederamai elgęsis ir nurodė, kad nesitrauks iš pareigų, Niujorko valstijos generalinės prokurorės užsakymu atliktam tyrimui paskelbus išvadą, kad jis lytiškai priekabiavo prie 11 moterų.

Tačiau jo pozicija vėlų antradienį atrodė vis menkiau apginama, J. Bidenui ir Atstovų Rūmų pirmininkei Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi) išreiškus nuomonę, kad trečią kadenciją dirbantis gubernatorius turėtų pasitraukti, o valstijos įstatymų leidėjams iš demokratų daugumos pareiškus, kad gubernatorius prarado jų pasitikėjimą.

„Manau, kad jis turėtų atsistatydinti“, – žurnalistams per spaudos konferenciją Vašingtone sakė prezidentas.

Nepriklausomo tyrimo ataskaitoje išsamiai aprašyti 11 moterų kaltinimai, demonstruojantys „didelį nerimą keliantį, tačiau aiškų“ vaizdą apie A. Cuomo ir jo aukšto rango darbuotojų piktnaudžiavimo modelį, sakė valstijos generalinė prokurorė Letitia James, paskelbusi išvadas.

Neaišku, ar gubernatorius bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, nes L. James pabrėžė, kad minėtas tyrimas buvo „civilinio pobūdžio“, tačiau JAV žiniasklaida pranešė, kad apygardos prokuratūra valstijos sostinėje Olbanyje pradėjo tyrimą.

Penkis mėnesius trukusiame tyrime „prieita prie išvados, kad gubernatorius Andrew Cuomo lytiškai priekabiavo prie kelių moterų ir taip pažeidė federalinius ir valstijos teisės aktus“, per spaudos konferenciją sakė L. James.

Ji sakė, kad A. Cuomo „nepageidaujamai ir be sutikimo lietė ir pateikė daug dviprasmiškų seksualinio pobūdžio komentarų, sukūrusių priešišką darbo aplinką moterims“.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad A. Cuomo ir jo vyresniųjų pareigūnų komanda ėmėsi atsakomųjų veiksmų prieš bent vieną buvusią darbuotoją, kuri paskelbė savo istoriją, pridūrė Niujorko valstijos generalinė prokurorė.

Niujorko gubernatorius kategoriškai paneigė jam metamus kaltinimus.

„Niekuomet nieko nederamai neliečiau ir prie nieko nepriekabiavau“, – pareiškė A. Cuomo iš anksto įrašytame kreipimesi, kuris buvo parodytas per televiziją.

„Man 63 metai, Visą savo suaugusiojo gyvenimą gyvenau viešumoje. Aš tiesiog ne toks. Ir toks niekada nebuvau“, – teigė jis.

A. Cuomo taip pat sakė nesvarstantis galimybės trauktis iš savo posto.

„Galiausiai man svarbiausia yra padaryti dėl jūsų viską, ką galiu, – kalbėjo jis. – Ir tai aš darau kiekvieną dieną. Ir neatsitrauksiu nuo šio darbo. Turime daug darbo.“

A. Cuomo savo svetainėje taip pat paskelbė atsakymą į kiekvieną jam pareikštą moterų kaltinimą ir pridūrė: „Prašau skirti laiko faktams perskaityti ir nuspręsti patiems.“

Gindamas savo veiksmus, jis pasidalijo įžymių amerikiečių, įskaitant J. Bideną ir buvusį prezidentą Baracką Obamą, nuotraukomis, kuriose jie matomi bučiuojantys ir apkabinantys žmones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.