Pasaulyje

2021.08.03 19:47

Graikijoje didžiulis gaisras privertė uždaryti dalį svarbios automagistralės

BNS2021.08.03 19:47

Vienas Graikijoje siaučiantis miško gaisras antradienį privertė uždaryti dalį pagrindinės automagistralės, jungiančios Atėnus su šalies šiauriniais ir pietiniais regionais, pranešė pareigūnai.

Civilinės saugos tarnyba perspėjo gyventojus būti budrius dėl gaisro, plintančio Parnitos kalno papėdėje maždaug už 30 km į šiaurę nuo sostinės.

Ugniagesiai rekomendavo daliai toje vietovėje gyvenančių žmonių evakuotis, liepsnoms priartėjus prie pastatų.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad dešimtys vaikų buvo evakuojami iš vienos vasaros stovyklos netoli Atėnų priemiesčio Varipompio.

Pasak ugniagesių, gaisro gesinimo operacijoje dalyvauja 350 žmonių, 70 priešgaisrinių mašinų, penki sraigtasparniai ir penki lėktuvai.

Teritorijoje, kuriai yra iškilęs gaisro pavojus, yra buvę Graikijos karališkosios šeimos vasaros rūmai ir keletas vienuolynų.

Graikijoje jau kelias dienas tvyrant didelei karščių bangai gaisrų kilo ir kituose šalies regionuose.

Pietiniame Peloponeso regione už 300 km nuo sostinės antradienio popietę kilęs gaisras privertė evakuoti tris gyvenvietes.

Koso saloje Egėjo jūroje ugniagesiai taip pat malšino naują gaisrą – vieną iš maždaug 50, apie kuriuos tarnybos pranešė per pastarąją parą.

„Patiriame didžiausią karščių bangą nuo 1987 metų“, – pirmadienį pabrėžė ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis. Jis pridūrė, kad tarnybos „daro viską, kas įmanoma“, mėgindamos suvaldyti šią ekstremalią padėtį.

Ekspertai perspėja, kad šylant klimatui tokių gaivalinių nelaimių dažnės ir jos smarkės.

Šią savaitę Graikijoje prognozuojama iki 45 Celsijaus laipsnių kaitra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.