Pasaulyje

2021.08.03 18:33

Britanijos kariškiai: prie JAE krantų galimai užgrobtas laivas

atnaujinta 19.42
BNS2021.08.03 18:33

Jungtinės Karalystės karinis laivynas antradienį perspėjo, kad Omano įlankoje netoli Jungtinių Arabų Emyratų krantų užfiksuotas vieno laivo „potencialus užgrobimas“, bet daugiau detalių nepateikė.

Karališkojo jūrų laivyno kovos su piratavimu grupė „United Kingdom Maritime Trade Operations“ (UKMTO) iš pradžių perspėjo laivus, kad „šiuo metu vyksta incidentas“ nurodytoje akvatorijoje. Po kelių valandų buvo paskelbta apie „potencialų užgrobimą“.

Vidurio Rytuose dislokuota JAV karinių jūrų pajėgų 5-oji flotilė ir Junginės Karalystės gynybos ministerija į prašymus pakomentuoti padėtį kol kas neatsakė. JAE vyriausybė kol kas nepripažino, kad įvyko koks nors incidentas.

Kiek anksčiau keturi naftos tanklaiviai per savo automatines atpažinimo sistemas pasiuntė signalus, kad jie yra „nevaldomi, nurodė jūrų laivybos stebėsenos tinklalapis MarineTraffic.com. Toks perspėjimas paprastai reiškia, kad laivas yra netekęs eigos ir nebegali būti valdomas.

Virš vandenų, kur plaukia tie laivai, skraido Omano karališkųjų oro pajėgų patruliavimo lėktuvas „Airbus C-295MPA“, nurodė tinklalapus FlightRadar24.com.

Keliomis dienomis anksčiau netoli Omano krantų buvo surengta drono ataka prieš vienam Izraelio milijardieriui priklausantį naftos tanklaivį, per kurią žuvo du įgulos nariai. Vakarų šalys dėl atakos kaltino Iraną.

Liepos 30-ąją įvykdyta ataka yra pirmasis civilių gyvybių pareikalavęs incidentas per pastaraisiais metais šiame regione vykstantį „šešėlinį karą“, kurio taikiniais tapdavo komerciniai laivai.

Iranas neigė bet kokį savo vaidmenį tame incidente, nors Teheranas ir su juo glaudžius ryšius palaikančios ginkluotos grupės anksčiau naudodavo sprogmenų prikrautas bepilotes skraidykles.

Po praeitos savaitės atakos Izraelis, Jungtinės Valstijos ir Britanija pažadėjo „kolektyvinį atsaką“, bet daugiau detalių nepateikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.