Pasaulyje

2021.08.03 18:32

Johnsonas Cichanouskajai: Didžioji Britanija „palaiko jus“

ELTA2021.08.03 18:32

Didžioji Britanija „palaiko“ demokratinės Baltarusijos opozicijos lyderę Sviatlaną Cichanouskąją, antradienį, priimdamas išeivijoje gyvenančią politikę, sakė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

B. Johnsonas priėmė S. Cichanouskąją savo rezidencijoje Dauningo gatvėje. Ji sakė esanti įsitikinusi, kad Didžiosios Britanijos vyriausybė ir toliau padės Baltarusijos žmonėms.

B. Johnsonas sakė: „Mes labai jus palaikome, labai remiame tai, ką darote. Esame įsipareigoję remti žmogaus teises ir pilietinę visuomenę Baltarusijoje.“

Jis pridūrė: „Mes tvirtai remiame jus, tvirtai remiame Baltarusiją, Baltarusijos žmones ir manau, kad mes buvome vieni pirmųjų, pritaikiusių sankcijas po Romano Pratasevičiaus pagrobimo, po nukreipto lėktuvo skrydžio“.

Šalia premjero rezidencijos susirinkę žurnalistai paklausė S. Cichanouskajos, ar, jos nuomone, po susitikimo su B. Johnsonu JK vyriausybė pasiūlys konkrečios pagalbos.

„Esu tuo tikra“, – atsakė ji.

Autokratiška Aliaksandro Lukašenkos vadovaujama Baltarusijos vyriausybė pastarosiomis dienomis vėl patraukė pasaulio dėmesį dėl to, kaip Olimpinėse žaidynėse pirmadienį buvo elgiamasi su olimpine sprintere Kriscina Cimanouskaja, o antradienį Kijeve buvo rastas negyvas aktyvistas Vitalijus Šišovas.

Baltarusijos opozicijos lyderė taip pat sakė, kad dar per anksti komentuoti Baltarusijos aktyvisto V. Šišovo mirtį Ukrainoje. Kijeve įsikūrusių „Baltarusijos namų Ukrainoje“ lyderis buvo rastas pakartas viename iš miesto parkų netoli jo namų, sakoma policijos pranešime.

Pradėtas tyrimas dėl žmogžudystės, policija mano, kad mirtis inscenizuota taip, kad atrodytų lyg savižudybė.

S. Cichanouskaja pridūrė: „Žinote, aš suprantu, kad ir pati galiu bet kurią akimirką dingti. Aš suprantu tai, bet vis tiek privalau daryti tai, ką darau.“

„Negaliu sustoti, nes jaučiu atsakomybę už savo šalies ateitį, kaip ir visi tie baltarusiai, kurie stojo į kovą su vyriausybe, jaučia savo atsakomybę, – sakė ji. – Bet aš žinau, kad net jei vieną dieną pradingsiu, šis judėjimas tęsis be manęs.“

Prieš vizitą Dauningo gatvėje Didžiojoje Britanijoje gyvenantys baltarusiai ir žmogaus teisių gynėjai surengė demonstraciją Vestminsteryje, prie Užsienio reikalų ministerijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.