Pasaulyje

2016.08.23 08:14

Krasnodaro ūkininkai desperatiškai siekia V. Putino paramos

Rusijoje, artėjant rugsėjo 18-osios surežisuotiems rinkimams į Dūmą, valdžia nenori jokių staigmenų, sako analitikai. Su problemomis susiduria net Vladimiro Putino rankos besišaukiantys protestuotojai.

Vietine valdžia besiskundžiantys Krasnodaro ūkininkai, skųstis išsiruošę pas prezidentą, pakeliui įstrigo sustabdyti pareigūnų.

Iš pradžių šimtas Krasnodaro ūkininkų pasirašė su grasinimu traukti tiesiai į Kremlių, jei Rusijos pietvakarinio regiono valdžia ir toliau nekreips dėmesio į peticijas. Grasinimai nesuveikė, Krasnodaro valdžia tik sudarė darbo grupę, todėl galiausiai ūkininkai su septyniolika traktorių išdrįso pajudėti V. Putino link kone rinkimų į Dūmą išvakarėse.


Kaltinimai Krasnodaro valdžiai rimti – esą stambūs verslininkai susimokė su valdžia ir jėga nusavina ūkininkų žemę saviems reikalams.

„Neremiame jokių partijų ir neturime jokių politinių reikalavimų. Mūsų reikalavimai tik ekonominiai – duokite mums šansą dirbti, uždirbti ir įgyvendinti prezidento programas, pagal kurias prekybą keistų vietinė gamyba, o su korupcija būtų kovojama“, – protesto akcijos organizatorius Aleksejus Volčenko.

Tačiau net ir šitaip deklaravus ištikimybę prezidento valdžiai septyniolikos protestuojančių traktorių kelionė įstrigo.

„Kiekviename rajone mus jau tikrino kelis kartus. Jie puikiai žino mūsų traktorius ir dokumentus, tačiau kažkodėl vis tiek sustabdė. Atrodo, kad jie turi planą neleisti pasiekti prezidento“, – įtarimus vardijo A. Volčenko.

Rinkimai į Dūmą – rugsėjo aštuonioliktąją. V. Putino komanda anksčiau net buvo pranešusi, kad kurį laiką neskelbs jokių prezidento planuojamų kelionių po regionus. Krasnodaro ūkininkams lieka viltis, kad pareigūnai dar leis patiems pajudėti Kremliaus link.