Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.23 07:19

Turkija atšaukė pareiškimus apie „IS vaiką sprogdintoją“

BNS 2016.08.23 07:19

Turkiją pirmadienį atsiėmė pareiškimus, kad su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) susijęs vaikas susisprogdino per išpuolį netoli sienos su Sirija, ir pareiškė neturinti jokių duomenų, kas buvo užpuolikas.

Turkijos premjeras Binali Yildirimas sakė, kad Ankara negali patvirtinti, kas buvo užpuolikas, įvykdęs ataką per vienas kurdų vestuves Gaziantepo mieste, nusinešusią 54 žmonių gyvybes.

Šis pareiškimas aiškiai prieštaravo prezidento Recepo Tayyipo Erdogano žodžiams, kad bombą susprogdino vaikas, vykdęs IS įsakymus.

„Nenumanome, kas buvo šios atakos vykdytojai. Ankstyvoji informacija, kas įvykdė šią ataką ir kokios organizacijos vardu, deja, nėra teisinga“, – žurnalistams Ankaroje sakė B. Yildirimas.

Jo komentarai labai skyrėsi nuo R. T. Erdogano pareiškimų: šis sekmadienį tvirtino, kad sprogdintojas buvo 12–14 metų vaikas, vykdęs IS džihadistų įsakymus.

B. Yildirimas savo ruožtu sakė, kad pareiškimai, jog ataką įvykdė vaikas arba suaugęs žmogus, tėra pagrįsti „gandais“. Premjeras teigė, kad saugumo agentūros toliau aiškinsis, kas yra atsakingieji.

„Surengusieji šią ataką bus išaiškinti – dėl to nekyla abejonių“, – pabrėžė jis.

Dienraštis „Hurriyet“ rašo, kad atliekami DNR tyrimai, galbūt atskleisiantys, kokia yra sprogdintojo tapatybė, lytis ir pilietybė.

Pasak žiniasklaidos, dauguma žuvusiųjų buvo vaikai ir paaugliai. Iš 44 jau atpažintų aukų 29 buvo jaunesni negu 18 metų asmenys.

Aukų skaičius padidėjo iki 54, kai pirmadienį paryčiais dar trys žmonės mirė ligoninėje, nurodė naujienų agentūra „Dogan“.

Ligoninėje tebegydomi 66 žmonės, o 14 būklė sunki. Televizijos reportažuose matėsi ugniagesių brigada, plaunanti atakos vietą vandens čiurkšlėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi