Pasaulyje

2021.08.03 16:01

EK neskuba patvirtinti skiepijimo trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze, laukia ekspertų išvadų

ELTA2021.08.03 16:01

Europos Komisija laikosi santūriai diskusijose dėl trečiosios vakcinos nuo koronaviruso dozės. „Mes stebime situaciją kartu su Europos vaistų agentūra (EVA), ir visi žingsniai turės mokslinį pagrindą“, – antradienį Briuselyje sakė Komisijos atstovė.

Šiuo klausimu esą dar laukiama EVA „patarimo“. Kartu atstovė pabrėžė, kad yra pasirengta atitinkamam vakcinos poreikiui.

„Mes suprantame, kad gali būti palaikomosios vakcinos poreikis. Tai buvo ir priežastis, kodėl pasirašėme trečiąją sutartį su „Biontech“/“Pfizer“, – Komisijos atstovė atkreipė dėmesį į gegužę sutartą 1,8 mlrd. vakcinos dozių siuntą.

Atstovė nekomentavo pranešimų, kad vakcinos gamintojos už vakciną jau reikalauja didesnių kainų. Europos Komisijos tikslas esą yra, kad šalys narės „turėtų saugiausias vakcinas“, ir kad būtų „nuolatinis jų tiekimas“. Todėl kaina derybose yra tik vienas aspektų.

AFP: pusė ES gyventojų yra visiškai paskiepyti nuo koronaviruso

Pusė Europos Sąjungos (ES) gyventojų yra visiškai paskiepyti nuo koronaviruso, rodo naujienų agentūros AFP renkami oficialių šaltinių duomenys.

27 šalyse narėse, anot AFP, iki šiol paskiepyta beveik 224 mln. žmonių. Pagal paskiepytųjų skaičių didesnių šalių gretose pirmauja Ispanija, kuri paskiepijo 58,3 proc. savo gyventojų. Toliau eina Italija (54,4 proc.), Prancūzija (52,9 proc.) ir Vokietija (52,2 proc.)

Tai reiškia, kad Europa šiuo metu lenkia JAV pagal skiepijimo mastą.

JAV iki šiol visiškai paskiepijo 49,7 proc. savo gyventojų, tačiau mažėja norinčiųjų skiepytis, ypač konservatyviose valstijose šalies pietuose ir vidurio vakaruose.

Šalis pirmadienį beveik mėnesiu vėliau pasiekė prezidento Joe Bideno išsikeltą tikslą bent viena vakcinos doze paskiepyti 70 proc. suaugusiųjų, naujai infekcijų bangai išauginus hospitalizacijų skaičių iki praėjusią vasarą regėto lygio.

JAV taip pat atsilieka nuo savo šiaurinės kaimynės Kanados, kuri vėliau pradėjo savo skiepijimo kampaniją, tačiau dabar jau visiškai paskiepijo 59 proc. populiacijos.

AFP renkamais duomenimis, ES pirmąja doze iki šiol paskiepijo 59,3 proc. savo gyventojų, kai JAV atitinkamas skaičius sudaro 57,8 proc.

ES pagal skiepijimo mastą pirmauja mažytė salų valstybė Malta, kur visiškai paskiepyta trys ketvirtadaliai žmonių. Po jos eina Belgija, kur visiškai imunizuotųjų procentas sudaro 58,9.

Sąrašo pabaigoje yra Bulgarija (14,5 proc.) ir Rumunija, kuri paskiepijo tik apie ketvirtadalį gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.