Pasaulyje

2016.08.22 23:46

Prie bankroto ribos esančios Venesuelos lyderis toliau taško pinigus

15min.lt2016.08.22 23:46

Tūkstančiai Venesuelos gyventojų priversti kirsti valstybės sieną ir ieškoti būtiniausių produktų kaimyninėje Kolumbijoje. Šalyje trūksta maisto, drabužių, nuolat sutrinka elektros ir vandens tiekimas. Ekonominė krizė ir humanitarinės katastrofos grėsmė neišgąsdino Venesuelos lyderio, rašo independent.co.uk.

Prezidentas Nicolas Maduro išleido 400 tūkst. JAV dolerių kelionei į Kubą, kur vyko pasveikinti buvusio šios šalies lyderio Fidelio Castro. Didžiąją dalį šios sumos surijo prabangi kelionė lėktuvu su dainininkų, turėjusių sveikinti F. Castro, būriu.

Opozicijos atstovas Carlosas Berrizbeitia „Fox News Latino“ teigė: „Maduro pasinaudojo prezidentiniu lėktuvu, kurio naudojimas kainuoja 25 tūkst. dolerių per valandą“.

„Kelionė į Kubą trunka dvi valandas, tad keliaudamas pirmyn ir atgal jis jau sunaudojo 100 tūkstančių dolerių. 185 tūkstančiai buvo sunaudoti maistui ir viešbučiui, o likę pinigai koncerto transliacijai ir techniniams darbuotojams“, – pasakojo C. Berrizbeitia.

Šis koncertas, skirtas Kubos lyderio garbei, buvo transliuojamas net per dvi Venesuelos televizijas, o jį vedė N. Maduro politinis sąjungininkas, televizijos laidų vedėjas Winstonas Vallenilla.

Toks išlaidavimas dar labiau papiktino Venesuelos gyventojus, kurie savo šalies parduotuvės pastaruoju metu neberanda ne tik maisto produktų, bet ir tualetinio popieriaus.

Vizito Argentinoje metu Ban Ki-Moonas žurnalistams pasakojo apie katastrofišką situaciją ekonominės ir politinės suirutės purtomoje šalyje.

„Trūksta pagrindinių produktų ir paslaugų, tokių kaip vanduo, maistas, drabužiai. Tai dar labiau išjudina humanitarinę krizę, kurią Venesueloje sukūrė politinis nestabilumas“, – BBC žurnalistams kalbėjo JT vadovas.

Per praėjusį mėnesį visoje šalyje vykusius protestus dėl maisto trūkumų ir vandens bei elektros tiekimo sutrikimų buvo suimta 400 žmonių.