Pasaulyje

2021.08.03 12:04

Nausėda su EVT vadovu Micheliu aptarė padėtį pasienyje: „solidari Europos reakcija turi būti greita

LRT.lt2021.08.03 12:04

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Charles`iu Micheliu telefonu aptarė ES atsaką į nelegalios migracijos krizę Lietuvos / ES ir Baltarusijos pasienyje, rašoma Prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Šalies vadovas akcentavo, kad A. Lukašenkos režimas ir toliau naudoja migraciją kaip politinio spaudimo įrankį, grasina ekstremistų atvykimu ir tikslingai nukreipia nelegalius migrantus prie Lietuvos / ES ir Baltarusijos sienos. Prezidentas atkreipė EVT pirmininko dėmesį į tai, kad Lietuvos ir Baltarusijos sieną kertančių migrantų skaičius eksponentiškai auga – per pastarąsias dvi dienas ją kirto daugiau nei 500 nelegalių migrantų, o nuo metų pradžios – beveik 4 tūkst.

Vadovai sutarė, kad režimo vykdomi veiksmai turi būti vertinami kaip hibridinė ataka, nukreipta ne tik prieš Lietuvą, bet prieš visą ES, todėl turi būti panaudoti visi ES diplomatiniai pajėgumai ir nukreiptos visų ES šalių narių pastangos ES / Lietuvos ir Baltarusijos sienos apsaugai stiprinti.

Prezidentas išsakė Lietuvai šiuo metu reikalingos skubios pagalbos iš ES poreikius – papildomų žmogiškųjų ir finansinių išteklių, ES tarpininkavimo repatrijuojant migrantus, užtvaros pasienyje įrengimui reikalingų išteklių ir įrangos.

„Europos Sąjungos išorinės sienos apsauga – visos ES reikalas. Solidari Europos reakcija turi būti greita“, – pokalbio metu sakė prezidentas. Jis padėkojo EVT pirmininkui už ES diplomatinių svertų įgalinimą, kalbantis su migracijos kilmės šalimis ir suteikiant Lietuvai ES finansinę paramą fizinio barjero pasienyje su Baltarusija įrengimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.