Pasaulyje

2021.08.03 11:46

Baltarusijos režimas su Pakistanu derasi dėl vizų tvarkos liberalizavimo

LRT.lt2021.08.03 11:46

Liepos gale Minske lankėsi Pakistano diplomatų delegacija, kuri susitiko su Baltarusijos režimo užsienio reikalų ministru Mikalajumi Barysevičiumi. Diplomatai aptarė šalių santykių perspektyvas ir galimą vizų režimo liberalizavimą.

Tai buvo jau penktasis derybų raundas, rašoma Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Baltarusijos režimas pradėjo išduoti turistines vizas Irako gyventojams prieš tris ar keturis mėnesius, o valstybinės Baltarusijos turizmo agentūros automatiškai išduota turistines vizas irakiečiams, perkantiems kelionės bilietus į Minską. Irako turizmo agentūros, reklamuodamos keliones į Minską, taip pat žada sutvarkyti visus vizų išdavimo klausimus.

Iš Artimųjų Rytų į Baltarusiją pastaruosius mėnesius daugėja reguliarių skrydžių, kuriais keliauja neteisėtai Lietuvos sieną kertantys migrantai. Lietuvos ir Europos Sąjungos vadovai kaltina neteisėtą Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką užsiimant prekyba žmonėmis ir migraciją naudojant kaip politinio spaudimo priemonę.

Didžioji dalis šiuo metu atvykstančių neteisėtų migrantų yra iš Irako, kur tęsiasi ginkluotas konfliktas, bei politinė ir ekonominė krizė. Dėl neteisėtų migrantų srauto Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Pasieniečių teigimu, didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.