Pasaulyje

2021.08.03 08:21

Naujosios Zelandijos premjerė dirbs nuotoliniu būdu, kol paaiškės testo dėl koronaviruso rezultatai

ELTA2021.08.03 08:21

Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern praleido pirmąją po trijų savaičių atostogų parlamento darbo dieną ir dirba nuotoliniu būdu, kadangi jai buvo atliktas testas dėl koronaviruso. Tai antradienį pranešė naujienų portalas „Stuff“, remdamasis Vyriausybės vadovės spaudos sekretoriumi.

Pasak jo, premjerė bus saviizoliacijoje, kol paaiškės testo dėl COVID-19 rezultatai. Testavimo priežastis – sezoninė sloga, kuria J. Ardern užsikrėtė nuo savo trejų metų duktės Neve.

Vyriausybės vadovė kol kas dirbs nuotoliniu būdu iš savo rezidencijos Velingtone. Jos pareigas parlamente eis ministrės pirmininkės pavaduotojas Grantas Robertsonas.

Epidemiologinė situacija Naujojoje Zelandijoje yra gera nuo 2021 metų vasario, kai šalyje buvo užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Nuo pandemijos pradžios čia COVID-19 buvo diagnozuotas 2 877 žmonėms, nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų mirė 26 infekuotieji.

Vasario pabaigoje šalyje prasidėjo vakcinacija. Gyventojai skiepijami „Pfizer“ preparatu. Pirmąją vakcinos dozę gavo apie 1,2 mln. žmonių (beveik 25 proc. šalies gyventojų), antrąją – daugiau kaip 740 tūkst. (14 proc.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.