Pasaulyje

2021.08.03 00:07

Sudano upėje rasti žmonių kūnai – įtariama, kad tai galėjo būti Tigrėjaus regiono gyventojai

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.08.03 00:07

Gyventojai rytiniame Sudano mieste sako aptikę upės išmestų žmonių kūnų, kurie, kaip manoma, gali būti iš kaimyninės Etiopijos Tigrėjaus regiono.

Čia praėjusių metų pabaigoje tarp vietos sukilėlių ir Vyriausybės pajėgų kilo susirėmimai, kurie buvo atsinaujinę šiais metais.

Sudano miestelio gyventojai teigia, kad dalis kūnų buvo su žaizdomis, kai kurie su šautinėmis, ir surištomis rankomis.

Etiopijos ministras pirmininkas Abiy Ahmed, 2019 m. Nobelio taikos premijos laureatas, pernai lapkritį pasiuntė kariuomenę į Tigrėjų, siekdamas nuversti šio regiono valdančiąją partiją – Tigrėjaus liaudies išvadavimo frontą (TPLF). Šis žingsnis, Vyriausybės vadovo teigimu, buvo atsakas į TPLF išpuolius prieš federalinės kariuomenės stovyklas.

Per kautynes Tigrėjuje Abiy Ahmedas smarkiai kliovėsi saugumo pajėgomis iš Amharos regiono.

Kautynės užsitęsė kelis mėnesius, o paskui karo eiga pasikeitė, TPLF palaikantiems kovotojams atkovojus Tigrėjaus sostinę Mekelę. Abiy Ahmedas tuomet vienašališkai paskelbė paliaubas.

Nuo to laiko Tigrėjaus sukilėliai veržiasi į kitus rajonus, įskaitant teritorijas, į kurias reiškia pretenzijas Amhara, o federalinė Vyriausybė buvo priversta prašyti kitų regionų pagalbos.

Jungtinių Tautų duomenimis, karas jau pareikalavo tūkstančių gyvybių ir nustūmė prie bado slenksčio dar šimtus tūkstančių žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.