Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.22 10:17

Britanijos oro uoste suimtas kunigas, kaltinamas vaikų tvirkinimu

BNS 2016.08.22 10:17

Londono Lutono oro uoste sekmadienį po penkerių metų slapstymosi buvo areštuotas britų kunigas, kaltinamas vaikų lytiniu išnaudojimu.

Laurence`as Soperis buvo areštuotas sekmadienį, vos grįžęs į Jungtinę Karalystę iš Kosovo, pranešė policija.

72 metų L.Soperis yra kaltinamas devyniais seksualinės prievartos nusikaltimais, padarytais tarp 1972-ųjų ir 1986-ųjų.

Jo areštas užbaigė užsitęsusią teisinę kovą tarp Britanijos ir Kosovo, kur L.Soperis gegužę buvo suimtas pagal Britanijos išduotą Europos arešto orderį.

Kosovo policija sakė, kad tuo metu jis buvo žinomas kaip „tėvas Laurence`as“, pilnu vardu prisistatydavęs kaip Andrew Charlesas Kingstonas Soperis .

Anksčiau šį mėnesį Kosovo teismas antrą kartą atsisakė išduoti šį katalikų kunigą, motyvuodamas tuo, kad jau yra suėjęs nusikaltimų, kuriais jis įtariamas, ieškinio senaties terminas.

Londono policija negalėjo pasakyti, ar kunigo sugrįžimą į Britaniją lėmė susitarimas su Kosovo valdžia, ar L. Soperis atskrido į Londoną savo noru.

Britanijos vidaus reikalų ministerijos atstovė negalėjo patvirtinti, kad šalies vyriausybė prisidėjo prie L. Soperio sugrįžimo.

Kunigas, neatvykęs į teismą, slapstėsi nuo 2011 metų. Jis yra kaltinamas penkių moksleivių tvirkinimu, kai dėstė vienoje privačioje katalikiškoje Londono mokykloje.

Reaguodami į nepriklausomą britų tyrimą, kuriame smulkiai aprašytas 21 atvejis, kai vienuoliai nuo 1970 iki 2010 metų tvirkino vaikus, Šv. Benedikto mokykla Londone 2011 metais už tai atsiprašė ir priėmė siūlytas rekomendacijas iš esmės pakeisti savo vidaus tvarką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi