Pasaulyje

2021.08.02 12:00

Reisų iš Irako į Baltarusiją daugėja – atveriami nauji maršrutai į Minską

atnaujinta 12.32
LRT.lt2021.08.02 12:00

Reisų iš Irako į Baltarusiją bus dar daugiau, be dabartinių skrydžių iš Bagdado dar atsiras trys maršrutai iš Suleimanijos, Basros ir Erbilio, skelbia the-village.me.

Irake įsikūrusi turizmo agentūra „Moonline Travel“ sekmadienį feisbuke pranešė, kad nuo rugpjūčio „Iraqi Airways“ kiekvieną savaitę vykdys skrydžius iš Suleimanijos miesto Irako Kurdistane į Minską.

„Moonline Travel“ tai pristato kaip džiugią žinią turistams, norintiems keliauti į Baltarusiją, kompanija taip pat aiškina sutvarkanti vizos išdavimą Irako piliečiams. Ar tai bus užsakomieji, ar reguliarūs skrydžiai ir kokia bus kelionės kaina, neatskleidžiama. Pirmadienį Minske tupia iš Soleimanijos atvykstantis lėktuvas Boeing 737-800.

„Moonline Travel“ yra Irake veikianti turizmo kompanija, turinti partnerių Vokietijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Turkijoje. Anksčiau „Moonline Travel“ atstovai LRT.lt yra sakę, kad jau daugelį metų dirba su kelionėmis į Baltarusiją.

Iki šio teksto publikavimo „Moonline Travel“ ir „Iraqi Airways“ į LRT.lt pateiktus klausimus neatsakė.

Pasak Rytų Europos studijų centro (RESC) asocijuoto analitiko Maksimo Miltos, tikėtina, kad greitu metu Minską bus galima pasiekti ir iš Nadžafo. „Iraqi Airways“ tinklalapyje jau yra įmanoma pasirinkti maršrytą Nadžafas-Minskas bei Nasirija-Minskas, tačiau kol kas skrydžių grafikas artimiausiais mėnesiais nėra pateikiamas.

Sekmadienį pranešta, kad nuo rugpjūčio Irako oro linijos dvigubina skrydžių į Minską skaičių. „Iraqi Airlways“ nurodo, kad iš Bagdado į Minską nuo šiol skraidins keturis kartus per savaitę.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Egdūnas Račius sako, kad Baltarusijai skatinant neteisėtą migraciją, toks Irako avialinijų elgesys yra neetiškas.

LRT.lt primena, kad Lietuvos pareigūnai teigia, jog Minsko režimas prisideda prie neteisėtos migracijos per Baltarusiją į Lietuvą. Lyginant su priešpandeminiu laikotarpiu, neteisėtai sieną iš Baltarusijos pereinančių žmonių skaičius yra smarkiai išaugęs.

Didžioji dalis šiuo metu atvykstančių neteisėtų migrantų yra iš Irako, kur tęsiasi ginkluotas konfliktas, bei politinė ir ekonominė krizė. Dėl neteisėtų migrantų srauto Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Pasieniečių teigimu, didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.