Pasaulyje

2021.08.02 08:43

JAV kaltina Iraną dėl žmonių gyvybių pareikalavusios atakos prieš tanklaivį

BNS2021.08.02 08:43

Jungtinės Valstijos sekmadienį apkaltino Iraną dėl žmonių gyvybių nusinešusios atakos netoli Omano krantų prieš naftos tanklaivį „Mercer Street“ ir pažadėjo „tinkamą atsaką“.

Tanklaivis „Mercer Street“ buvo užpultas ketvirtadienį Indijos vandenyno šiaurinėje dalyje. Per ataką, kurią JAV laiko potencialiu drono smūgiu, žuvo du įgulos nariai.

„Peržiūrėję prieinamą informaciją, esame tikri, kad šią ataką surengė Iranas“, – pareiškime sakė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas. Jis pridūrė, kad ataka surengta panaudojus droną.

„Dirbame su savo partneriais svarstydami tolesnius mūsų žingsnius ir konsultuojamės su vyriausybėmis regione ir už jos ribų dėl tinkamo atsako“, – nurodė A. Blinkenas.

Jungtinė Karalystė sekmadienį irgi sakė mananti, kad tas išpuolis „buvo sąmoningas ir tikslingas, ir tai buvo akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas, pademonstruotas Irano“.

Irano užsienio reikalų ministerija anksčiau sekmadienį pareiškė, kad Izraelis „privalo nutraukti tokius nepagrįstus kaltinimus“.

„Iranas nė akimirkos nedvejodamas gins savo... interesus ir nacionalinį saugumą“, – žurnalistams per spaudos konferenciją sakė iraniečių URM atstovas Saeedas Khatibzadeh.

Po atakos prieš vieno izraeliečių milijardieriaus bendrovės valdomą naftos tanklaivį, nusinešusios dviejų įgulos narių gyvybes, vienas izraeliečių pareigūnas pareiškė, kad Teheranas „sėja smurtą ir naikinimą“.

Šiitiška respublika „yra ne vien Izraelio, bet ir viso pasaulio problema. Jo elgesys kelia pavojų laivybos laisvei ir pasaulinei prekybai“, pridūrė pareigūnas.

Tuo metu Izraelio užsienio reikalų ministras Yairas Lapidas liepė savo šalies diplomatams reikalauti, kad Jungtinės Tautos imtųsi veiksmų Irano atžvilgiu dėl „Irano terorizmo“.

Laivo operatorė „Zodiac Maritime“, priklausanti Izraelio milijardieriui Eyalui Oferui, pranešė, kad per ketvirtadienį įvykusią ataką žuvo du įgulos nariai – rumunas ir Jungtinės Karalystės pilietis, dirbęs Britanijos laivų saugos bendrovėje „Ambrey“.

Tanklaivis buvo užpultas Indijos vandenyno šiaurinėje dalyje, kai plaukė iš Dar es Salamo į Fudžeirą be jokio krovinio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.