Pasaulyje

2021.08.02 07:53

Nepaisydami draudimo į Berlyno gatves išėjo tūkstančiai žmonių, panaudota vandens patranka

atnaujinta 11.32
ELTA, BNS2021.08.02 07:53

Sekmadienį į Vokietijos sostinės Berlyno gatves išėjo tūkstančiai žmonių, nepaisydami draudimo organizuoti kelias demonstracijas, įskaitant judėjimo „Lateral Thinking“ protestus – pastaroji grupė neslepia skepsio dėl prieš koronavirusą nukreiptų priemonių.

Pranešama apie susirėmimus tarp protestuotojų ir policijos. Tyrgarteno parke pareigūnai panaudojo vandens patranką. Anot policijos atstovo, per demonstracijas buvo sulaikyta apie 500 žmonių.

Virš įvairių miesto vietų ratus suko sraigtasparniai, nes „Lateral Thinking“ nariai išsibarstė po visą sostinę. Remiantis policijos pateikta informacija, būta daugybės bandymų prasiveržti pro užtvaras. „Atskirais atvejais teko panaudoti jėgą“, – teigė policijos atstovė.

Sekmadienio rytą prie sostinės vakaruose esančio Olimpinio skvero susirinko keli šimtai žmonių. Ten buvo dislokuota daugiau kaip 2 200 policijos pareigūnų. Taip pat pranešta apie didesnio masto protestus prie Pergalės kolonos.

„Lateral Thinking“ iš pradžių planavo Tyrgartene surengti didžiulį protestą, kuriame turėjo dalyvauti apie 22 500 žmonių. Tačiau Berlyno policija uždraudė šio ir dar kelių kitų protestų organizavimą dėl nerimo, kad juose nebus laikomasi higienos taisyklių.

Tačiau policijos atstovas naujienų agentūrai dpa sakė, kad, nepaisydami draudimo, įvairiose miesto vietose vis vien būriavosi žmonės ir skyrėsi besirenkančių grupių „agresijos potencialas“. Atstovas taip pat nurodė, kad buvo sužeista policijos pareigūnų, tačiau nepateikė daugiau detalių. Socialiniame tinkle „Twitter“ taip pat pasirodė pranešimų, kad policija prieš protestuotojus panaudojo dirgiklius ir lazdas.

Sulaikytas vyras mirė

Vokietijos sostinės policija pranešė, kad mirė 49 metų vyras, sulaikytas policijos pareigūnų sekmadienį per protestus prieš vyriausybės įvestas kovos su pandeminiu koronavirusu priemones.

Pirmadienį anksti ryte policija informavo, kad minėtas vyras skundėsi dilgčiojimu rankoje ir krūtinėje, kai pareigūnai tikrino jo asmens tapatybės dokumentus Berlyno Mitės rajone, kur nepaisant oficialaus demonstracijų draudimo susirinko tūkstančiai protestuotojų.

Pareigūnai suteikė jam pirmąją pagalbą. Atvykus greitosios pagalbos automobiliui vyras buvo išvežtas į ligoninę, kur vėliau mirė, nurodė policija.

Dėl vyro mirties pradėtas įprastas tyrimas.

Maždaug 600 žmonių buvo sulaikyti per demonstracijas, per kurias būta smurto protrūkių, protestuotojams nepaisant pareigūnų reikalavimų išsiskirstyti ir bandant prasiveržti pro policininkų eiles.

Policijos atstovė sakė, kad pareigūnai dar aiškinasi, kiek tiksliai protestuotojų ir policininkų buvo sužeisti per sekmadienio demonstracijas.

Vokietija sušvelnino daugelį per pandemijos piką įvestų apribojimų, tačiau tebegalioja reikalavimai uždarose erdvėse dėvėti kaukes ir pateikti neigiamą COVID-19 testą ar pažymėjimą apie pasiskiepijimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.