Pasaulyje

2021.08.01 23:01

Berlyne sulaikyta maždaug 500 protestuotojų, pasisakiusių prieš ribojamąsias priemones dėl pandemijos

BNS2021.08.01 23:01

Šimtai demonstrantų, protestuojančių prieš ribojamąsias priemonės, sekmadienį nepaisė teismo draudimo ir išėjo į Berlyno gatves, kur susigrūmė su policija.

Protestą sukvietė judėjimas „Querdenker“ – šis judėjimas iškilo kaip aktyviausias kovotojas prieš kovos su koronavirusu priemones ir aktyvus sąmokslo teorijų, kuriomis neigiami pagrindiniai faktai apie pandemiją, propaguotojas.

Teisėjai uždraudė keletą numatytų demonstracijų šį savaitgalį, įskaitant vieną protestą sekmadienį, į kurį buvo siekiama sukviesti apie 22 500 dalyvių.

Teismas pareiškė negalintis leisti protestų dėl nerimo, kad dalyviai nesilaikys kaukių dėvėjimo ir socialinio atsiribojimo taisyklių tuo metu, kai Vokietijoje koronaviruso infekcijų skaičius vėl didėja.

Berlyno policija dislokavo daugiau nei 2 tūkst. riaušių pareigūnų, numatydama, kad susibūrimai įvyks nepaisant draudimo.

Kai kurie demonstrantai laikė iškabas su užrašu „Laisvė“ ir „Koronos diktatūrai – ne“. Tik labai nedidelė dalis protestuotojų dėvėjo kaukes.

Judėjimas „Querdenker“ pritraukė daugybę žmonių, tarp kurių ir vakcinavimo nuo COVID-19 priešininkų bei sąmokslo teorijų šalininkų, įskaitant kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) narius.

„Querdenker“ protestai sutraukia tūkstančius, kartais dešimtis tūkstančių, tačiau dažnai jie buvo nutraukiami dėl taisyklių pažeidimo. Keletas demonstracijų baigėsi smurto protrūkiais.

Vokietijos vidaus saugumo tarnyba balandžio mėnesį paskelbė, kad stebi kai kuriuos „Querdenker“ narius, nes nerimauja, kad jie kelia grėsmę demokratijai ir yra susiję su dešiniuoju ekstremizmu.

Sulaikyta maždaug 500 protestuotojų

Vokietijos sostinėje sekmadienį sulaikyta maždaug pusė tūkstančio prieš ribojančiams priemones, kuriomis siekiama stabdyti koronavirusinės infekcijos plitimą, protestuotojų, surengusius daugiau kaip 10 nesankcionuotų demonstracijų įvairiuose miesto rajonuose.

Berlyno policija sekmadienį vakare oficialiai pranešė, jog teisėsaugos pareigūnai atliko „apie 500 areštų ir laikinų sulaikymų“.

Skelbiama, jog policija stengėsi užkirsti kelią dideliems „covid-disidentų“ susibūrimams, ypač žmonių antplūdžiui į Birželio 17-sios gatvę greta Brandenburgo vartų. Taip pat pranešama, kad miesto valdžia uždraudė demonstraciją, į kurią organizatoriai planavo pritraukti daugiau kaip 22 tūkst. protestuotojų.

Kai kuriose miesto vietose, ypač jo vakarinėje dalyje, protestuotojų grupės išprovokavo susirėmimus su policija, bandydamos įveikti užkardas. Skelbiama, jog policijai pavyko kontroliuoti situaciją, buvo paruoštos vandens patrankos, kurių galiausiai neprireikė, tačiau kai kuriais atvejai policijai teko panaudoti ašarines dujas.

Anot Berlyno policijos pranešimo, viešąją tvarką per šiuos neramumus užtikrino 2,25 tūkst. pareigūnų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.