Pasaulyje

2021.08.01 20:45

JK metė kaltinimus Iranui dėl žmonių gyvybių pareikalavusios atakos prieš tanklaivį

BNS2021.08.01 20:45

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija sekmadienį apkaltino Iraną dėl žmonių gyvybių nusinešusios veikiausiai drono atakos Arabijos jūroje netoli Omano krantų prieš naftos tanklaivį „Mercer Street“.

Vienas per šį incidentą žuvusiųjų yra JK pilietis.

„Mes manome, kad išpuolis buvo sąmoningas ir tikslingas, ir tai buvo akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas, pademonstruotas Irano. Jungtinė Karalystė padarė išvadą, kad labai tikėtina, jog liepos 29 -ąją Iranas vienu ar keliais užpuolė laivą „Mercer Street“ tarptautiniuose vandenyse prie Omano krantų“, – teigiama JK užsienio reikalų ministro Dominico Raabo (Dominiko Rabo) pareiškime.

Oficialusis Londonas pabrėžė, kad „Iranas privalo liautis rengti tokias atakas“, o laivybos laisvės turi būti užtikrinta.

JK diplomatijos vadovas akcentavo, jog JK kartu su savo tarptautiniais partneriais kuria bendrą atsaką į šią incidentą.

Penktadienį kaltinimus Iranui dėl atakos prieš šį vieno izraeliečių milijardieriaus bendrovės valdomą tanklaivį metė Izraelis ir paragino Jungtines Tautas nubausti Iraną, kuris „sėja smurtą ir naikinimą“.

Irano užsienio reikalų ministerija sekmadienį Izraelio kaltinimus atmetė.

Tanklaivis „Mercer Street“ buvo užpultas ketvirtadienį Indijos vandenyno šiaurinėje dalyje. Per ataką, kurią JAV laiko potencialiu drono smūgiu, žuvo du įgulos nariai.

Atsakomybės už išpuolį niekas neprisiėmė, tačiau analitikai iš privačios jūrų saugumo įmonės „Dryad Global“ pažymėjo, jog „ši vėliausia ataka turi besitęsiančio Izraelio ir Irano „šešėlinio karo“ požymių“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.