Pasaulyje

2021.08.01 16:34

Ekspertas ragina griežtinti sankcijas Lukašenkos režimui: paskelbtų nepakanka

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.01 16:34

Daugėjant migrantų iš Baltarusijos, apžvalgininkai sako, kad vienintelis būdas keisti situaciją – rimtesnės sankcijos Aliaksandro Lukašenkos režimui. Šiuo metu Europos Sąjungos (ES) sankcijų paketas varžo Baltarusijos galimybes eksportuoti kalio trąšas, naftos produktus ir tabako gaminius, tačiau draudimai galioja tik po birželio 25-os dienos sudarytiems sandoriams. Vilniaus politikos analizės instituto ekspertas Marius Laurinavičius teigia, kad tokios sankcijos nepakankamos.

Kaip LRT RADIJUI kalbėjo ekspertas, norint sulaukti norimų rezultatų, reikia imtis realių sankcijų, o dabartines vadina apgavyste.

„Pirmiausia reikia imtis visų veiksmų prieš Lukašenkos režimą, kurių mes dar ne tai, kad neišnaudojome, mes jų net nepradėjome naudoti. Nes tos sankcijos, kurios yra paskelbtos, yra apgavystė. Tai yra sugalvotas būdas, kaip sankcijų nepaskelbti, jeigu tai yra taikoma tik būsimoms sutartims. Kol mes nieko nepadarysime, tai ir neduos rezultatų. Aš kol kas nematau jokių realių veiksmų prieš Lukašenką, išskyrus skrydžių draudimą virš Baltarusijos. Pabrėžiu, realių, ne deklaratyvių“, – sakė M. Laurinavičius.

Pasieniečių duomenimis, nuo šio vidurnakčio sulaikyta 216 neteisėtai Lietuvos sieną perėjusių asmenų. Iki šiol didžiausiais skaičius buvo 171 per parą.

Ryte skelbta, kad didesnioji dalis per šią parą sulaikytų asmenų prisistatė Irako piliečiais.

Birželį paskelbtas sankcijų paketą sudaro priemonės, varžančios Baltarusijos galimybes eksportuoti kalio trąšas, naftos produktus ir tabako gaminius, taip pat riboja Minsko prieigą prie ES kapitalo rinkų.

ES taip pat gegužės mėnesį uždraudė Baltarusijos oro bendrovėms skraidyti į Bendrijos šalis ir paragino savo oro vežėjus nesinaudoti Baltarusijos oro erdve po to, kai Minske buvo režimo nutupdytas „Ryanair“ lėktuvas ir sulaikyti juo skridę Ramanas Pratasevičius bei Sofija Sapega.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.