Pasaulyje

2016.08.21 16:51

Azerbaidžane dėl R. T. Erdogano priešo F. Guleno knygų sulaikytas garsus disidentas

BNS 2016.08.21 16:51

Azerbaidžane buvo sulaikyta garsi opozicijos figūra, dėl knygų, kurias yra parašęs JAV gyvenantis turkų dvasininkas Fethullah Gulenas, Baku sąjungininkės Turkijos kaltinamas praėjusio mėnesio nesėkmingo pučo organizavimu.

Prie Kaspijos jūros esantis Azerbaidžanas, pasaulietinė, buvusi sovietinė valstybė, kurios gyventojų daugumą sudaro musulmonai, ėmėsi griežtų priemonių prieš F.Guleno, kurį Turkija kaltina suorganizavus nesėkmingą liepos 15-osios bandymą įvykdyti perversmą, šalininkus.

Opozicinės partijos „Liaudies frontas“ lyderio Ali Kerimli padėjėjas Faigas Amirovas buvo sulaikytas dėl įtarimų, kad kurstė religinę neapykantą. Jam gresia kalėjimas iki penkerių metų, sekmadienį sakė jo advokatas Agilas Layijevas.

Tyrėjai sakė, kad jo automobilio bagažinėje rado F. Guleno knygų.

F. Amirovas, kuris taip pat yra pagrindinio opozicijos laikraščio finansų direktorius, tvirtina, kad tos knygos buvo padėtos po to, kai tyrėjai šeštadienį jį sulaikė apklausai, sakė jo advokatas.

F. Amirovas sako, kad tos knygos nėra uždraustos Azerbaidžane, ir tvirtina, kad nėra padaręs jokių pareiškimų, kurie teisėtai galėtų būti laikomi neapykantos kurstymu, pridūrė advokatas.

Opozicijos lyderis A. Kerimli AFP sakė, kad F. Amirovą šeštadienio rytą jo bute sulaikė saugumo pareigūnai civiliais drabužiais, kurie taip pat atliko kratą.

F. Amirovo opozicinis laikraštis „Azadlig“ („Laisvė“) paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, kad iškilo grėsmė ir laikraščio, ir žodžio laisvės šalyje ateičiai.

A.Kerimli sakė, kad valdžia suintensyvino „represinę kampaniją“ asmeniškai prieš jį, partiją ir laikraštį, naudodamasi „išgalvotos bylos“ apie ryšius su F. Gulenu pretekstu.

Baku anksčiau šį mėnesį pradėjo tyrimą F. Guleno, kuris neigia kaip nors susijęs su nesėkmingu puču Turkijoje, šalininkų atžvilgiu.