Pasaulyje

2016.08.21 16:44

Norėdami patekti į Prahos pilį turėsite praeiti patikrą

Prahos pilį, kuri išdidžiai stūkso virš Čekijos sostinės senamiesčio, kasmet aplanko 2 mln. žmonių. Dabar kiekvienas jų nuodugniai tikrinamas, driekiasi eilės.

Tai ne tik istorijos ir kultūros paminklas. Prahos pilyje įsikūrusi Čekijos prezidentūra, Milošo Zemano administracija teigia įvedusi griežtesnę patikrą, reaguodama į teroro aktus Europoje. Turizmo vadovai sako, kad apie valdžia galėjo iš anksto perspėti.

„Jeigu prezidentūra ką nors žinojo apie pavojų saugumui, galėjo ir mus informuoti, o dabar aiškiai nepasirengta tokiam žmonių srautui. Tokia turistų masė kelia pavojų – jeigu kas norėtų pakenkti, žinos, kur būriuojasi daug žmonių“, – atkreipia dėmesį Čekijos turizmo asociacijos atstovas Janas Papezas.

Migrantai iš Artimųjų Rytų į Čekiją neplūsta, musulmonų bendruomenė nedidelė, prezidentas Milošas Zemanas nusiteikęs griežtai – migrantai didina išpuolių grėsmę. Jis netgi paragino žmones pirkti ginklų, kad jie galėtų patys apsiginti.

Tačiau ne vien išpuolių baime M. Zemano oponentai aiškina griežtą turistų patikrą. Grupė menininkų neseniai surengė pasirodymą – nuleido prezidento vėliavą, o vietoje jos iškėlė  didžiules boksininko trumpikes.

Tai buvo nepagarbos ženklas prezidentui M. Zemanui, kuris, nors neturi įtakos užsienio politikai, bet išgarsėjo Krymo aneksiją palaikančiais ir panašiais pareiškimais.

„Manau, kad tai atsakas į „Raudonųjų trumpikių“, kurios buvo iškabintos virš Prahos pilies,  skandalą. Kažkas persistengė ir nepagalvojo, prie ko tai prives“, – svarsto J. Papezas.

Turizmo sektorius ironizuoja – gerai, kad Karolio tiltas ne Pilies žinioje, nes ir prie jo patikrą įvestų. Nors kita vertus – tokie laikai, kai daugiau saugumo tikrai nepakenks.