Pasaulyje

2021.08.01 09:08

Račius apie skrydžių iš Irako į Minską skaičiaus dvigubinimą: Baltarusijai skatinant neteisėtą migraciją, toks elgesys yra neetiškas

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.01 09:08

Nuo rugpjūčio Irako oro linijos dvigubina skrydžių į Minską skaičių. Skrydžių bendrovė „Iraqi Airlines“ nurodo, kad iš Bagdado į Minską nuo šiol skraidins keturis kartus per savaitę. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Egdūnas Račius sako, kad Baltarusijai skatinant neteisėtą migraciją, toks Irako avialinijų elgesys yra neetiškas.

„Šiuo atveju, pirmiausia, tai turbūt yra komercinis interesas tų avialinijų, nes jie supranta, kad iš to gali uždirbti. O kadangi mes žinome, kad Baltarusijos režimas tą nelegalią migraciją skatina, tai čia yra pačių avialinijų etikos klausimas.

Dauguma tų žmonių, nors ir gauna vizas kaip turistai, yra akivaizdu, kad įsėsdami į lėktuvą jie jau save mato kaip pabėgėlius, gausiančius prieglobstį. Tad čia jau yra avialinijų vadovybės problema, kurie elgiasi neetiškai, didindami reisų skaičių“, – LRT RADIJUI sako profesorius E. Račius.

LRT.lt primena, kad Lietuvos pareigūnai teigia, jog Minsko režimas prisideda prie neteisėtos migracijos per Baltarusiją į Lietuvą. Lyginant su priešpandeminiu laikotarpiu, neteisėtai sieną iš Baltarusijos pereinančių žmonių skaičius yra smarkiai išaugęs.

2020 m. dėl COVID-19 pandemijos trečdaliu sumažėjo neteisėtos migracijos srautas į Lietuvą. Didžioji dalis šiuo metu atvykstančių neteisėtų migrantų yra iš Irako, kur tęsiasi ginkluotas konfliktas, bei politinė ir ekonominė krizė. Dėl neteisėtų migrantų srauto Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Pasieniečių teigimu, didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.