Pasaulyje

2021.08.01 08:42

Naujausia informacija. Nepasiskiepijusiems ar nepersirgusiems turistams Vokietijoje – privalomi COVID-19 testai

atnaujinta 17.14
BNS, ELTA, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.01 08:42

Nuo šiol į Vokietiją keliaujantys turistai privalės pateikti neigiamą koronaviruso testą.

Reikalaujama, kad greitasis tyrimas būtų atliktas ne anksčiau nei prieš dvi, o PGR – 3 paras.

Išimtys bus taikomos tik pasiskiepijusiems ar persirgusiems ir tai įrodyti galintiems keliautojams. Testuotis neprivalės šalį kertantys tranzitu ar pasienio gyventojai.

Tokių ribojimų Vokietija imasi siekdama suvaldyti delta atmainos plitimą šalyje. Be to, nerimaujama, kad po atostogų grįžtantys gyventojai gali smarkiai padidinti bendrą užsikrėtimų skaičių.

Atnaujinta 17.14

Tokijuje jau penktą dieną iš eilės užregistruojama daugiau nei 3 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Japonijos sostinėje Tokijuje, kuriame šiuo metu vyksta Olimpinės žaidynės, jau penktą dieną iš eilės užregistruojama daugiau nei 3 tūkst. naujų COVID-19 atvejų.

Sekmadienį pranešta, kad per pastarąją parą Tokijuje buvo užregistruoti 3 058 nauji COVID-19 atvejai. Dieną prieš tai buvo patvirtinti 4 058 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Sekmadieniais rodikliai visada būna mažesni, nes atliekama mažiau koronaviruso testų.

Tokijo gubernatoriai ir paveiktos prefektūros žada reikalauti vyriausybės apsvarstyti griežtesnes priemones, pavyzdžiui, komendanto valandą. Japonija nėra įvedusi karantino, kaip padarė kitos valstybės.

Tokijuje ir kitose prefektūrose iki rugpjūčio 31 d. galioja nepaprastoji padėtis, kuria numatomos gana laisvos priemonės.

Atnaujinta 17.13

Kinijos miestuose pradėta masinė milijonų gyventojų tyrimo nuo COVID-19 programa

Kinijos miestuose sekmadienį paskelbta masinė milijonų žmonių tyrimo nuo COVID-19 programa ir įvesti nauji kelionių apribojimai, sveikatos priežiūros institucijoms siekiant sustabdyti didžiausią koronaviruso protrūkį per kelis pastaruosius mėnesius.

Kinija sekmadienį pranešė apie 75 naujus koronaviruso atvejus, iš kurių 53 buvo vietiniai. Pranešama, kad protrūkis siejamas su rytinėje šalies dalyje esančiu oro uostu, o virusas išplito į daugiau nei 20 miestų ir daugiau nei dešimtį provincijų.

Protrūkis yra geografiškai didžiausias Kinijoje per kelis mėnesius. Pernai šaliai pavyko sėkmingai suvaldyti viruso plitimą.

Visgi liepą Nankino oro uoste rytinėje Dziangsu provincijoje paplito lengvai užkrečiama koronaviruso delta atmaina.

Institucijos jau yra atlikusios tris 9,2 mln. miesto gyventojų tyrimo etapus, įvesdamos karantiną šimtams tūkstančių žmonių, kad pažaboti protrūkį. Pekinas protrūkį paaiškino delta atmaina ir turizmo sezono įkarščiu.

Institucijos taip pat mėgina atsekti daugiau nei 5 tūkst. žmonių visoje šalyje, dalyvavusių teatro festivalyje turistiniame Hunano provincijos Džangdziadzijėje mieste, kuriame karantinas paskelbtas visiems 1,5 mln. gyventojų ir buvo uždarytos visos turistų mėgstamos vietos, kai paaiškėjo, jog keturių lankytojų tyrimai buvo teigiami.

Sveikatos apsaugos pareigūnų teigimu, nedidelį protrūkį Džangdziadzijėje sukėlė keliautojai iš Nankino, o liga išplito daugiau nei į 20 miestų.

„Džangdziadzijė dabar tapo naujuoju Kinijos epidemijos plitimo centru“, – šeštadienį žurnalistams teigė virusologas Zhong Nanshanas.

„Privalome plačiau išplėsti tinklą, atsekdami artimus užsikrėtusiųjų delta atmaina kontaktus“, – pažymėjo sveikatos specialistas.

Sekmadienį Pekinas pranešė apie tris lokalius protrūkio atvejus, susijusius su Kinijos sostinės pakraštyje gyvenančia šeima, kuri neseniai grįžo iš Džangdziadzijėje, pranešė vietos sveikatos biuras.

Pekinas nutraukė visą susisiekimą geležinkeliais, autobusais ir oru su rajonais, kuriuose buvo nustatyti koronaviruso atvejai.

Kinijos sostinė taip pat užvėrė duris turistams, nepaisydama vasaros atostogų sezono piko, leisdama atvykti tik „būtinu reikalu“ tiems keliautojams, kurių tyrimai yra neigiami.

Sekmadienį taip pat buvo pranešta apie naujus atvejus Hainano saloje – dar vienoje populiarioje turistų lankomoje vietoje, taip pat Ningsios ir Šandongo provincijose, pranešė pareigūnai.

Šalis taip pat kovoja su nesusijusiu koronaviruso atvejų skaičiaus padidėjimu potvynių nusiaubtame Džengdžou mieste Henano provincijoje, kai paaiškėjo, jog dviejų ligoninės, kurioje gydomi iš užsienio atvykę koronaviruso sergantys asmenys, valytojų tyrimai buvo teigiami.

Aptikus 30 lokaliai plintančių atvejų, sekmadienį institucijos nurodė atlikti visų 10 mln. gyventojų tyrimus, o miesto sveikatos apsaugos komisijos vadovas buvo atleistas iš pareigų.

Pasirodžius pranešimų, kad kai kurie iš naujai užsikrėtusių buvo paskiepyti, sveikatos apsaugos pareigūnai pažymėjo, jog tai yra „normalu“, ir pabrėžė skiepų svarbą kartu su kitomis griežtomis priemonėmis.

„Vakcinos nuo COVID-19 teigiama apsauga nuo delta atmainos gali būti šiek tiek mažesnė, tačiau dabartinės vakcinos vis dar turi gerą prevencinį ir apsauginį poveikį prieš šią atmainą“, – teigė Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro virusologas Fengas Zijianas.

Iki šiol Kinijoje paskirstyta daugiau nei 1,65 mlrd. vakcinų nuo COVID-19 dozių, pranešė Pekino nacionalinė sveikatos komisija (NHC). Pranešime nenurodyta, kiek žmonių yra visiškai paskiepyti.

Atnaujinta 16.49

Izraelyje auga ligoninėse gydomų, sunkia COVID-19 forma sergančių pacientų

Izraelyje sunkia COVID-19 forma sergančių pacientų skaičius pirmą kartą nuo balandžio perkopė 200 ribą.

Ligoninėse gydomi 362 COVID-19 pacientai, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. 212 iš jų laikomi sunkiais ligoniais, o 37 – atliekamas plaučių ventiliavimas.

Sausį, per pandemijos piką, Izraelyje sunkiai sergančių COVID-19 pacientų skaičius siekė 1 200.

Dėl augančio naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiaus Izraelio vyriausybė tapo pirmąja pasaulyje, pradėjusia jau trečiąja „Pfizer-BioNTech“ doze skiepyti vyresnius nei 60 m. amžiaus žmones.

Izraelyje abiem dozėmis paskiepyti 58 proc. visų 9,3 mln. Izraelio gyventojų. Taip pat abiem dozėmis paskiepyta 80 proc. visų vyresnių nei 50 m. amžiaus žmonių.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, nuo birželio „Pfizer-BioNTech“ vakcinos efektyvumo rodikliai smarkiai smuko dėl plintančios delta atmainos. Šalyje jau šešias dienas iš eilės per parą patvirtinamų naujų COVID-19 atvejų skaičius yra didesnis nei 2 tūkst.

Atnaujinta 13.05

Lenkijoje – 91 naujas COVID-19 atvejis, mirčių nefiksuota

Lenkijoje per praėjusią parą nustatytas 91 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, tačiau mirties atvejų nebuvo fiksuota, sekmadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Šeštadienį buvo skelbta apie 153 naujus COVID-19 atvejus ir dviejų pacientų mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios iš viso patvirtinti 2 883 029 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 75 261 užsikrėtęs žmogus mirė.

Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 277 COVID-19 pacientai, iš kurių 35 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 653 807 žmonės, iš jų 144 – per praeitą parą.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę daugiau kaip 18,3 mln. žmonių, o visą vakcinavimo kursą baigė per 17,4 mln. žmonių.

Atnaujinta 12.39

Ukrainoje – 484 nauji COVID-19 atvejai, mirė šeši pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 484 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė šeši anksčiau užsikrėtę žmonės, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 916 naujų COVID-19 atvejų ir 15 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą šalyje buvo hospitalizuoti 473 COVID-19 pacientai, dar 131 šia infekcija persirgęs žmogus pasveiko, nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 253 269 žmonėms, 52 951 užsikrėtęs asmuo mirė, 2 186 994 – pasveiko.

Sekmadienio ryto duomenimis, daugiau kaip 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje vieną vakcinos nuo koronaviruso dozę yra gavę daugiau kaip 3,57 mln. žmonių, dvi – per 2 mln. asmenų.

Atnaujinta 12.32

Rusijoje – per 22,8 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 789 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 22 804 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 789 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo sekmadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 23 807 naujus užsikrėtimo atvejus ir 792 pacientų mirtį.

Maskvoje per pastarąją parą nustatyti 2 484 nauji COVID-19 atvejai. Per praėjusią parą sostinėje mirė 78 užsikrėtusieji.

Antrame pagal dydį šalies mieste Sankt Peterburge užregistruota 1 911 naujų COVID-19 atvejų ir mirė 67 užsikrėtusieji.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruoti iš viso 6 288 677 COVID-19 atvejai, 159 352 užsikrėtę žmonės mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 5 625 890 pacientų, iš jų 17 271 – per praėjusią parą.

Estijoje – 128 nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 2 247 testus nustatyti 128 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, tačiau COVID-19 pacientų mirčių nebuvo, sekmadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 249 naujus COVID-19 atvejus.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 138,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Sekmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 46 pacientai.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinta per 133 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 1 272 užsikrėtusieji mirė, apie 129 tūkst. – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 639 120 žmonių. Visiškai paskiepyti 562 605 gyventojai.

Latvijoje – 36 nauji COVID-19 atvejai

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 8 329 testus patvirtinti 36 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, bet naujų užsikrėtusiųjų mirčių neužfiksuota, sekmadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 64 užsikrėtimo atvejus, mirčių nuo COVID-19 irgi nebuvo fiksuota.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis padidėjo nuo 38,9 iki 39,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Šiuo metu šalies ligoninėse gydomi 44 COVID-19 pacientai, iš jų aštuoni – sunkios būklės.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinti iš viso 138 899 užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir mirė 2 556 užsikrėtusieji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.