Pasaulyje

2016.08.21 13:10

Pagrobtas narkotikų barono J. Guzmano sūnus paleistas

BNS 2016.08.21 13:10

Kalinamo meksikiečių narkotikų barono Joaquino Guzmano, pravarde „El Chapo“ (Neūžauga), sūnus, kuris anksčiau šią savaitę buvo pagrobtas, jau yra paleistas, šeštadienį sakė vienas Sinaloa kartelio lyderio šeimos narių.

Pranešama, kad 29 metų Jesus Alfredo Guzmanas Salazaras buvo paleistas vėlai penktadienį, drauge su kitais penkiais vyrais, su kuriais buvo pagrobtas iš baro, AFP sakė giminaitis, kuris saugumo sumetimais prašė anonimiškumo.

„Jie visą tą laiką derėjosi, bet dabar yra laisvėje, jiems viskas gerai“, – sakė šaltinis, kuris pridūrė, kad kai kurie iš tų vyrų jau grįžo į Sinaloa valstiją.

J. A. Guzmanas Salazaras – vienas J. Guzmano sūnų iš pirmosios santuokos – anksti pirmadienį dalyvavo šventėje prabangiame bare-restorane kurortiniame mieste Puerto Valjartoje, kai pikapais atvažiavo ginkluoti žmonės, kurie pagrobė jį ir penkis iš šešių jo kompanionų.

Kelioms moterims, dalyvavusioms toje šventėje, buvo leista išeiti.

Jaunesnįjį Guzmaną, kuris ir pats yra svarbus Sinaloa kartelio veikėjas, ieškomas pagal 2009 metais išduotą arešto orderį, Chalisko valstijos prokuratūra identifikavo pagal saugumo kameros nufilmuotą medžiagą.

AFP informuota apie pranešimus, kad J. A. Guzmanas Salazaras buvo paleistas, Meksikos generalinė prokuratūra paprasčiausiai nurodė, kad „vis dar intensyviai tęsia tyrimą“.

Pareigūnai yra sakę, jog įtaria, kad jį ir jo kompanionus pagrobė žmonės iš konkuruojančios gaujos, vadinamos Chalisko naujosios kartos karteliu.

Ši grupuotė iškilo Puerto Valjartoje 2010 metais, kai mirė vietinis Sinaloa kartelio vadeiva Ignacio Coronelas, pravardė „Nacho“ (Načo).

Pastaraisiais mėnesiais ji tapo viena galingiausių narkomafijos gaujų smurto krečiamoje Meksikoje ir surengė virtinę įžūlių išpuolių bei pasalų.

Vakarinių Chalisko ir Sinaloa valstijų, kuriose įsikūrę tie du karteliai, gubernatoriai buvo perspėję dėl galimo keršto ar net visapusiško karo tarp kartelių, jei J. A. Guzmanas Salazaras nebus paleistas.

J. A. Guzmano Salazaro tėvas, galingo Sinaloa kartelio vadeiva ir vienas liūdniausiai pasaulyje pagarsėjusių narkotikų baronų, dabar yra kalinamas.

„El Chapo“ pernai paspruko iš kalėjimo per įspūdingą pabėgimo operaciją, bet buvo vėl sučiuptas sausį.

Dabar jis laikomas griežčiausios apsaugos federaliniame kalėjime šiauriniame Siudad Chuareso mieste ir deda pastangas, kad nebūtų išduotas Jungtinėms Valstijoms.