Pasaulyje

2021.07.31 13:18

Estijos miestas Tartu skelbia paskiepijęs apie pusę paauglių – iki mokslo metų viliasi šį skaičių dar labiau padidinti

Aurimas Piečiukaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.31 13:18

Estijos Tartu miestas skelbia paskiepijęs maždaug pusę paauglių. Valdžios atstovai sako, kad tai lėmė sėkminga komunikacija, ir ruošiasi iki mokslo metų paskiepytųjų skaičių padidinti iki 70 proc.

Tartu valdžia skelbia iš viso paskiepijusi jau maždaug pusę miesto paauglių. Naudojama „Pfizer“ vakcina, nors Europos Vaistų Agentūra skiepyti 12–17 metų paauglius leido ir „Moderna“.

Paauglių skiepijimo sėkmė siejama su platesne kampanija pavadinimu „Atviras Tartu“. Registruotis nereikia, kursuoja specialus autobusas į skiepijimo centrus, priminimai siunčiami ir senjorams, ir paauglių tėvams

„Su kampanija „Atviras Tartu“ kviečiame visas mokyklas ir tėvus užtikrinti, kad mokiniams pirmoji dozė būtų suleista dar prieš mokslo metus“, – teigia skiepijimo centro vadovė Tiina Teder.

Žinios. Lietuvoje minimos 30-osios Medininkų žudynių metinės

Kai metų pradžia buvo praleista, mokantis per nuotolį, mokyklos sako pasiilgę ir patys mokytojai.

„Mums svarbu ne tik kontaktas, gyva diskusija, bet taip pat pakeisti aplinką, pati kelionė iš namų į mokyklą“, – sako biologijos mokytoja Ott Maidre.

Miesto valdžia planuoja paauglių skiepijimą spartinti.

„Jau dabar fiksuojame skiepijimo šuolį, o dar liko visas rugpjūtis. Tikimės, kad per tą laiką pavyks paskiepyti dar penktadalį“, – viliasi Tartu vicemeras Mihkel Lees.

Jei tikslo paskiepyti 70 proc. paauglių nepavyktų pasiekti, per mokslo metus vakcinuojant talkintų ir mokyklos.

„Jei per vasarą vakcinavimo ceNtruose paskiepytume per mažai vaikų ir jaunimo, pasirinktume planą „B“, prie kurio prisidėtų ir mokyklų slaugės“, – priduria M. Lees.

Skelbiama, kad dalis pietinių šalies regionų rugpjūtį ruošia kviesti skiepytis ir mokyklose. Pati skiepijimą Estijoje ministrė pirmininkė vadina per lėtu, svarsto kampanijos vadybos pokyčius. Visiškai šalyje pasiskiepijo maždaug 48 proc. gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.