Pasaulyje

2021.07.30 16:16

JAV aukoja 3 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių Uzbekijai

BNS2021.07.30 16:16

Jungtinės Valstijos penktadienį Uzbekijai paaukojo 3 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių, pranešė amerikiečių ambasadorius, Vašingtonui siekiant pagerinti santykius su Vidurio Azijos šalimis, besiribojančiomis su Afganistanu.

JAV ambasadorius Danielis Rosenblumas tviteryje parašė, kad ambasados darbuotojai penktadienio rytą pasitiko lėktuvą, kuriuo į pagrindinį Uzbekijos oro uostą Taškente atskraidinta 3 mln. vakcinos „Moderna“ dozių.

„Dovana nuo Amerikos žmonių Uzbekijos žmonėms per COVAX. Negalėsime įveikti šio viruso, kol visi nebūsime pasiskiepiję!“ – parašė jis, paminėdamas tarptautinę vakcinų platinimo programą.

Vašingtonas siekia plėsti savo bendradarbiavimą su Vidurio Azijos šalimis, einant į pabaigą JAV pajėgų pasitraukimui iš Afganistano, kur Talibanas pastarosiomis savaitėmis vykdo intensyvų puolimą ir pasiekė reikšmingų laimėjimų.

Kitas Afganistano kaimynas regione, Tadžikistanas, savaitės pradžioje jau gavo 1,5 mln. „Moderna“ vakcinos dozių per COVAX programą.

Neturtingo, 9,5 mln. gyventojų turinčio Tadžikistano pareigūnai pareiškė, kad šalis yra pasirengusi priimti pabėgėlius iš savo karo nusiaubtos kaimynės, nors užsienio reikalų ministras Sirojiddinas Muhriddinas anksčiau šią savaitę sakė, kad dar anksti prisiimti įsipareigojimus dėl jų skaičiaus.

Tadžikų autoritarinė vyriausybė anksčiau šį mėnesį nusprendė, kad vakcinavimas nuo koronaviruso bus privalomas suaugusiems gyventojams.

Tuo metu Uzbekija, kur gyvena 34 mln. žmonių, svarsto teisės aktą, kuris susietų vakcinaciją su darbo teisėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.