Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.20 20:39

Ukrainą ir vėl apšaudė separatistai

Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad per pastarąją parą šalies rytuose žuvo du jos kariai, dar aštuoni sužeisti. Pasak Kijevo, Rusijos palaikomi separatistai 49 kartus apšaudė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pozicijas. Padėtį dar aštrina Kryme vykstančios Rusijos sausumos ir karinių jūrų pajėgų pratybos.

Po vienos iš atakų degė gyvenamasis namas, gal parduotuvė. Šaudyta iš altilerijos pabūklų, akivaizdžiai pažeidžiant vadinamuosius Minsko susitarimus, teigia vaizdo medžiagą iš Marijinkos netoli Donecko išplatinusi Ukrainos gynybos ministerija.
 
Daugiausiai apšaudymų – Donecko ir Mariupolio kryptimi, pranešė Ukrainos kariuomenė. Anksčiau Ukrainos prezidentas yra perspėjęs, kad tiek atakų seniai būta, galimas dalykas, jog paskelbs karinę padėtį ir naują mobilizaciją, jeigu padėtis dar blogės.

O tai, kas vyksta Rusijos aneksuotame Kryme, tik įžanga prieš kitą mėnesį vyksiančias dar gerokai didesnes pratybas.

Po to, kai Rusija paskelbė sugavusi neva Ukrainos siųstus sabotuotojus, dalis pratybų skirta mokymuisi, kaip tokias grupes sunaikinti ir atremti puolimą vandenyje. Taip pat tikrinama, ar greitai logistikos grupė gali suteikti pagalbą šiuo atveju Kryme išsilaipinusioms sausumos ir jūrų pajėgoms.

„Šiandien treniravomės, kaip aprūpinti sausumos ir jūrų pajėgas, kurios atliko užduotį, – kaip suteikti joms materialinę, techninę pagalbą, padėti suremontuoti techniką, kad ji vėl galėtų veikti“, – teigia Rusijos gynybos ministro pavaduotojas gen. Dmitry Bulgakov.

Į pratybas įtraukti ir Rusijos geležinkeliai, prekybos laivynas, dalyvavo du su puse tūkstančio karių, iki 350 šarvuočių. Rusijos ir Kijevo santykiams dar paaštrėjus, šioms pratyboms – itin didelis dėmesys. Jos baigiasi šiandien, bet netrukus prasidės pagrindiniai šių metų Rusijos kariuomenės mokymai „Kaukazas 2016“, kurių svarbi dalis vėl bus Krymas.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi