Pasaulyje

2021.07.30 12:58

Prie Omano užpultas tanklaivis vėl kontroliuojamas įgulos ir plaukia lydimas JAV pajėgų

atnaujinta 17.54
BNS2021.07.30 12:58

Japonijai priklausantis naftos tanklaivis, kuris buvo užpultas prie Omano krantų, vėl kontroliuojamas jo įgulos ir atnaujino savo kelionę, penktadienį pranešė laivą valdanti izraeliečių bendrovė.

„Dabar galime patvirtinti, kad „M/T Mercer Street“ kontroliuojamas savo įgulos plaukia savo jėgomis 14 mazgų greičiu saugios vietos link su JAV karinio jūrų laivyno palyda“, – tviteryje parašė „Zodiac Maritime“.

„Zodiac Maritime“ kiek anksčiau pranešė, kad per įtariamą piratavimo incidentą prie Omano krantų žuvo du Japonijai priklausančio naftos tanklaivio įgulos nariai.

„Su dideliu liūdesiu suprantame, kad per incidentą „M/T Mercer Street“ 2021 metų liepos 29 dieną žuvo du laive buvę įgulos nariai: Rumunijos pilietis ir JK pilietis“, – tviteryje paskelbė bendrovė.

„Mums nieko nežinoma apie žalą kitiems darbuotojams“, – priduriama žinutėje.

Iš Dar es Salamo į Fudžeirą be jokio krovinio plaukęs laivas buvo užpultas Indijos vandenyno šiaurinėje dalyje, informavo operatorė, įvykį pavadinusi „įtariamu piratavimo incidentu“.

Britanijos kariuomenė anksčiau penktadienį pranešė tirianti pranešimus, kad Arabijos jūroje buvo užpultas naftos tanklaivis, valdomas vieno Izraelio milijardieriaus kompanijos.

Karališkajam jūrų laivynui pavaldi kovos su piratavimu darbo grupė „United Kingdom Maritime Trade Operations“ pranešė, kad maždaug už 152 jūrmylių (280 km) nuo Omano krantų buvo „užpultas laivas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.