Pasaulyje

2021.07.30 11:09

Žiniasklaida: Brazilija rengiasi atšaukti „Sputnik V“ vakcinos užsakymus iš Rusijos

LRT.lt2021.07.30 11:09

Brazilija ketina atšaukti „Sputnik V“ vakcinos įsigijimo iš Rusijos užsakymus, ketvirtadienį pranešė agentūra „Reuters“.

Rusija siekia telkti vakcinas savo gyventojų vakcinacijai, šalyje sparčiai plintant koronaviruso delta atmainai. Šią savaitę kontraktą su Rusija nutraukė ir Gvatemala, o Argentina ir Meksika skundėsi, kad joms trūksta preparatų antrajai „Sputnik V“ vakcinos dozei.

Kovą Brazilija sudarė kontraktą su Rusija dėl 10 mln. vakcinos nuo COVID-19 vienetų įsigijimo. Dabar šalies sveikatos ministras Marcelo Queiroga pareiškė, kad sutartis nutraukiama dėl neįvykdytų terminų registruojant preparatus medikamentų tikrinimo agentūroje.

Gvatemala nutraukė vakcinos kontraktą, kai numatytu laiku jai nebuvo pristatyti preparatai.

„Sputnik V“ vakcinos veiksmingumas prieš COVID-19 vis dar nėra patikrintas nepriklausomų tyrėjų. Rusijos pareigūnai skelbia, kad jis viršija 97 proc., tačiau Rusijos paskelbtuose duomenyse tyrėjai aptiko netikslumų. Rusijoje vakcinacijos nuo COVID-19 procesas vyksta lėtai ir atsilieka nuo Vakarų valstybių, šalies gyventojai nenori skiepytis dėl nepasitikėjimo vakina ir informacijos apie ją stygiaus. Kai Rusija pasiūlė eksportuoti savo sukurtą vakciną į užsienio šalis, Lietuvos vadovai tai pavadino hibridinio ginklu. Vakcinos Europos vaistų agentūra nepatvirtino kaip saugios naudojimui Europos Sąjungoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.