Pasaulyje

2021.07.30 10:24

Baltarusijos režimas žada ieškoti draugų Vakarų šalių opozicinėse partijose

LRT.lt2021.07.30 10:24

Baltarusijos režimo nuolatinis pasiuntinys prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ketvirtadienį savo kalboje užsipuolė Lietuvą, kad šalis tariamai nepaiso tarptautinių įsipareigojimų, pasieniečiai nebendradarbiauja su baltarusių pareigūnais ir pakvietė „kartu spręsti“ migrantų problemą.

A. Lozovikas tariamai paragino Lietuvą bendradarbiauti sprendžiant migrantų klausimą ir vystyti draugiškus kaimynų santykius.

„Tik bendromis pastangomis, o ne sienų statyba, mes galime duoti atkirtį“, – sakė Andrejus Lozovikas, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Trečiadienį Baltarusijos parlamentaras, parlamento užsienio reikalų komiteto vadovas Andrejus Savinychas pareiškė, kad režimas nemažins, o toliau vystys bendradarbiavimą su Vakarų valstybių parlamentų opozicinėmis partijomis, kurios „nepritaria valdančiųjų santykiams su Baltarusija“. Esą tokias partijas remia 10– 30proc. visuomenės, o tai rodo, kad ne visi Europos Sąjungos šalių gyventojai palaiko dabartinę Bendrijos politiką Baltarusijos režimo atvžilgiu.

„Stiprinsime darbą ir kitose srityse, šalia tradicinių. Pirmiausiai kalbame apie bendradarbiavimą ugdyme ir moksluose“, – parlamentarą cituoja „BelTA“.

Siena neva trukdys gyvūnams

Diplomatas aiškino, kad neva migrantų srautai per Baltarusiją pernai buvo sustoję dėl COVID-19 pandemijos ir uždarytų tarptautinių kelionių.

Jis taip pat apkaltino Lietuvos pasienio pareigūnus, kad jie nebendradarbiauja su Baltarusijos režimo atstovais, nors Lietuvos paskelbti įrodymai rodo priešingai – Baltarusijos pasienio pareigūnai nereaguoja į Lietuvos pasieniečių pranešimus apie pastebėtus nelegalius sienos kirtimus. A. Lozovikas aiškino, kad Lietuva tariamai prastai elgiasi su migrantais, prieš juos smurtauja, naudoja šaunamuosius ginkus, psichologinį spaudimą, naikina telefonus ir pan., migrantus apgręžia ir grąžina į Baltarusijos teritoriją, nors tai nėra tiesa.

A. Lozovikas atkreipė dėmesį ir į Lietuvoje vykstančius protestus dėl migrantų apgyvendinimo, esą pareigūnai elgiasi netinkamai su taikiais protestuotojais. Lietuvos tiesiamą tvorą pasienyje su Baltarusija, diplomatas pavadino grėsme biologinei įvairovei, kuri „mus grąžina į Pirmojo pasaulinio karo laikus.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.